| AdeeAdelyna83 a întrebat:

Cu ce este cel mai bine sa te epilezi pe față? Ma refer la intreaga față si fara ceara caci am incercat si nu e bine.Ce creme de decolorat parul facial stiti?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Epilare definitiva cu laser.
Costa mai mult, dar cativa ani nu ai probleme.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca mai esti si alergica si sensibila, singura cale ramane ceara naturala!
Am vazut oameni cu rani de carne vie pe fata, din cauza cremelor depilatoare si nu recomand.
Apa oxigenata ar mai putea decolora parul!

| Adry05 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu fuctioneaza, am incercat eu acum cativa ani si a facut exact nimic.
(Apa oxigenata)

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Epilare definitiva cu laser sau IPL/SPL.

| christall a răspuns:

Foloseste benzi cu ceara rece.

| kriszticsatari a răspuns:

Benzi de epilat de la veet

| AdeeAdelyna83 explică (pentru kriszticsatari):

Chiar de la Veet au fost cele pe vare le-am folosit deci sigur pentru mine nu sunt bune caci sunt alergica ..si erau pentru zonele sensibile.Stii cumva marci de decolorant pentru parul facial?

| kriszticsatari a răspuns (pentru AdeeAdelyna83):

Nu stiu, dar ai putea încerca la salon. Nu este scump. big grin