| RaluGabor a întrebat:

Cu ce metoda se pot indeparta punctele negre(de pe fata)?

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Cea mai buna metoda naturala pe care am folosit-o si chiar merge este asta ii asta http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE un preparat din gelatina alimentara si putin lapte la cuptorul cu microunde,aplicat cat e cald pe fata(dupa aia se intareste) in locul unde ai punctele negre si efectiv ti le scoate,iti vor ramane pe gelatina aia,sunt un fel de benzi dinalea de scos punctele negre doar ca facute in casa,te va durea un pic na,dar dai cu niste crema hidratanta dupa si trece,chiar merge, ai grija insa, gelatina alimentara, nu gelatina dinaia de prajituri, cere la magazin sau cauta in supermarket e vreo 2 lei plicul, chiar ii o metoda buna si ieftina, benzile alea sunt destul de scumpe ssunt vreo 7 lei bucata si la cosmetica iar e destul de scump, si chestia asta cu gelatina face acelasi lucru, doar na ai grija, gelatina alimentara nu de prajituri (aia de prajituri nu se intareste ca aia alimentara), uita-te in video arata pas cu pas

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Trebuiesc scoase dupa o baie de aburi
http://therhythmofheels.wordpress.com/......ele-negre/

| Rakanishuu a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa stai cu capul deasupra unui castron cu apa fiarta timp de aproximativ 10 minute, timp in care aburul intra in pori. Dupa poti sa ti le faci, te speli cu un sapun bun sau o crema de cosuri pe fata, si dupa dai cu zeama de piersica ca sa se inchida porii. Sau sunt plasturii de puncte negre pe care ii poti lua de la farmacie cu 3 lei. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosii plasturi, ii gasesti in dm sau la farmacie. Dar daca punctele tale negre nu sunt mari nu o sa iti iasa mai nimic cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci o baie de aburi de 15 minute cu plante (musetel, cimbru, lavanda, busuioc, galbenele... ce ai prin casa) apoi masezi usor zonele cu probleme cu tarate inmuiate cu putin ceai sau apa calduta. O parte din punctele negre se vor elimina singure, restul le poti stoarce cu degetele infasurate in tifon. Aplici o lotiune tonica.
Poti aplica si o masca cu argila pentru un efect mai bun. La final nu uita sa folosesti o crema de galbenele sau una hidratanta.
Tratamentul il poti repeta de 2 ori pe saptamana.

| iRobby a răspuns:

Exista creme speciale pentru asa ceva, te speli pe fata cu apa CALDA si sapun (atata timp cat este pentru fata sapunul), te stergi bine, aplici crema aia pe toata fata si freci bine de tot vreo 1-2 Minute, apoi te speli din nou pe fata cu apa calda si sapun. Asta a functionat la mine.
Apropo, crema o poti gasi in magazinele cu produse cosmetice sau chiar si farmacii, si nu Costa foarte mult.
Succeswinking

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Incearcă cu o cremă.