| 女明DongRi a întrebat:

Cu ce pot indeparta punctele negre de pe nas si barbie?

Răspuns Câştigător
| tequila777 a răspuns:

Sunt chiar bune gelul de curatat si lotiunea - ambele pentru puncte negre, scrie pe ele, de la Neutrogena - Visibly Clear Blackhead Eliminating (dermato-cosmetice)- se gasesc in general in farmaciile mari ________http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

2 răspunsuri:
| TokyoGirl a răspuns:

Uite metode naturale.Sunt copy-paste asa ca nu imi da funtita.
Punctele negre pot fi îndepărtate cu ajutorul aplicării mai multor măşti, de levănţică, mere, caise, mărar, morcovi şi lămâie. Masca din caise se realizează prin îndepărtarea sâmburelui, zdrobirea fructului şi plasarea sa pe faţă. Se lasă să acţioneze timp de 30 de minute, apoi se curăţă şi se spală faţa cu infuzie de muşeţel. În acest fel, faţa este tonifiată şi punctele negre sunt îndepărtate. Infuzia din levănţică este realizată din cinci grame de plantă turnate peste 100ml apă clocotită. Infuzia se lasă acoperită timp de 15-20 de minute apoi se strecoară şi se aplică pe faţă sub formă de comprese.

Tratamentul pentru punctele negre pe bază de mere se realizează prin fierberea merelor în lapte, după ce au fost tăiate în prealabil în felii. După ce fierb până devin moi, merele se strivesc şi se aplică pe faţă timp de o jumătate de oră, după care se spală faţa cu infuzie de muşeţel.
Masca pe bază de morcovi se realizează prin raderea morcovilor prin răzătoare, după care se ţine timp de jumătate de oră pe faţă. După ce jumătatea de oră trece, morcovul ras se îndepărtează şi faţa se şterge cu infuzie de muşeţel.

Mărarul seminţe este şi el folosit în curăţarea tenului de puncte negre. Acesta este folosit sub formă de infuzie. Peste o lingură de seminţe se toarnă o jumătate de cană de apă fiartă. Se lasă acoperită timp de 20 de minute apoi se strecoară şi se tamponează faţa.
Masca din zeamă de lămâie se prepară din zeamă de lămâie şi albuşuri de ouă bătute spumă, amestecate cu foarte puţin alcool pentru a nu se usca faţa. O altă modalitate de îndepărtare a punctelor negre este prin folosirea gelurilor abrazive, a măştilor cu argilă şi a loţiunilor tonice.

Brusturele este un tratament foarte eficient împotriva punctelor negre. Aplicat sub formă de cremă acesta îndepărtează impurităţile pielii. Brusturele se fierbe până ce ajunge o pastă groasă. Aceasta este apoi amestecată cu miere şi zeamă de lămâie. Combinaţia obţinută se aplică apoi pe faţă.

Sau ai putea incerca creme cum r fi:Lotiunea Clearasil sau nivea.

| ioanaioana a răspuns:

Cauta la farmacii solutii speciale