| BibiBri a întrebat:

Cu ce sa ma imbrac, sa ma machiez la scoala?

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Te poti imbraca cu o maleta, pe deasupra cu un pulover, jeansi stramti pe picior, cizme, cercei mai micuti, un lantisor dragut si mic.
Iar in ceea ce priveste machiajul, da-te cu putin fard de obraz (daca ai fata mai palida), putin rimel daca este nevoie si un gloss sau balsam de buze de culoarea pielii, roz deschis sau portocaliu gen piersica.

5 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Uhh,cu ce iti place? Din moment ce ai intrebat asta, presupun ca nu aveti uniforma, asa ca te imbraci cum vrei si cum iti place tie.Bine,in limita bunului simt si a decentei totusi, te duci la scoala nu sa te **** pe acadele.Cat despre machiat, cat mai natural posibil.Fondul de ten, un creion dermatograf, rimel ajung.Si un gloss daca vrei, dar atat, nu cred ca ai vrea sa arati ca ultima borfeta de pe centura sau ca o pitipoanca ieftina cu geanta Louis Vuitton...

| BrunetteClaudia a răspuns:

Colanti si o bluza mai lunga, niste cizmulite
Blugi, un maieu dragut si un bolero.botine

Fond/pudra/Rimel/luciu incolor

| BuburuzaZd a răspuns:

Buna!
Imbracate pe gustul tal de geaba noi iti spunem o gramada de ideei daca nu sunt gustul tau.Ia'ti ceva dare sa iti placa tie si sa fie comod.
Despre machiaj: poti folosi simplu un gloss, un rimel si atat sau poti sa folosesti un "no makeup-makeup". Daca nu stii cum arata asta uite aici un link care sper sa iti fie de folos: http://www.youtube.com/watch?v=Um_v8Zk4Xx8

| Allison a răspuns:

Ce intrebare laughing, noi nu stim ce ai tu in dulap
niste blugi si un tricou ar fi destul de ok

| Brigi397 a răspuns:

O pereche de skinny jeansi, o camasa bagata in pantaloni, un cardigan peste, un medalion dragut in gat, o curea misto, cercei micuti, parul prins intr-o coada, si in picioare iei ceva dragut...Sa te machiez cat mai simplu si decent.luciu de buze, putin rimel, si fard roz stins pentru obrajor. Funda?