| Laurrius a întrebat:

Cu ce sa mi dau in par ca am ultimu par e si ars e vai de capu lui vreau sa sa stea fin cu volum cum trebuie. exista produse d astea de styling pentru par sa mi faca parul calumea? nu ma refer la fixativ sau ceara sau prostii d alea. ma refer la par cum sa l fac sa fie perfect ca e si uscat e si vai de capu lui. de spalat ma spal zilnic la cap. sunt baiat

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parul este deja ars, unica solutie este foarfeca si un tuns foarte scurt, ca sa elimini tot ce este ars.
Dupa tunsoare nu mai pui nimic chimic pe par, ca sa-l lasi sa se regenereze sis a creasca natural.

| Drimmero a răspuns:

Tunde-l 0, se va regenera si creste mai estetic, chiar nu ai ai ce sa-i faci acum, daca il tunzi ii dai un reset si isi va reveni si mananca bine pentru a-l hrani din interior. Prin mancat bine ma refer la fructe, legume, proteine de origina animala (lactate, oua, carne), astea au vitaminele si substantele necesare hranirii parului si de a-i da un aspect natural si volum.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă e ars, scurtarea lui e singura soluție, dacă vrei să ai din nou un păr frumos. Până in toamnă, iti va creste din nou, se va regenera, dacă nu ti-l decolorezi, nu folosesti placa, si nu aplici pe el solutii care il pot deteriora din nou.

| llleo a răspuns (pentru floresdemayo):

Doamne ferește cine sta fara par in cap

| floresdemayo a răspuns (pentru llleo):

Nu i-am spus să se radă pe cap.
I-am propus să-l scurteze. O poate face și treptat, dacă are părul lung. Astfel că, scurtând din vârfuri (1-2 cm/ lună), de la rădăcină va porni un păr sănătos.

| Wr3nch a răspuns:

Normal ca e uscat daca te speli zilnic.

| Drimmero a răspuns (pentru Wr3nch):

N-are treaba, tine de genetica, alimentatie, stres si altele aspectul parului, spalatul pe cap zilnic e doar un mit in legatura cu consecintele pe care le poate avea samponul pentru par + ca exista tipuri de sampoane mai putin agresive pentru scalp si radacini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să folosești ulei de argan. Îl găsești în farmacii.

| al0o0o0 a răspuns:

Parul nu se spala zilnic. Cel mai bine du-te rapid la un coafor bun si intreaba pe cineva de acolo ce sa faci. cum sa-ti intretii parul, ce sa folosesti si asa mai departe, de acolo vei primi cele mai bune si efciente sfaturi.

| 2420 a răspuns:

Ulei de Argan

| Alesia1234 a răspuns:

Buna! Sunt fata, dar o sa iti zic ce folosesc eu pentru varfuri uscate/arse/despicate.
Folosesc un tratament pentru par pe baza de ulei de argan de la Marion pe care il aplic cu vreo jumatate de ora inainte de a ma spala pe cap, iar dupa ce ma spal pe cap folosesc o masca pe care o aplic pe toata lungimea parului umed si stau cu ea in par vreo 5 minute.
P.S : Sa nu aplici uleiul si masca si la radacini, pe scalp...trebuie doar pe lungime.
Si ca un sfat, incearca sa nu te speli zilnic pe par.

| llleo a răspuns (pentru Alesia1234):

Pai ce masca aplici dupa ce te speli

| Alesia1234 a răspuns (pentru llleo):

Masca Nutritiva N3 de la Silkat