| Andrei199114 a întrebat:

Cu ce sa sterg ochelarii sa nu mai ramana urme dupa ce ii sterg cu laveta de la ochelari?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu laveta, spalata cand e nevoie (lasa urme de murdarie).
Ochelarii se curata foarte bine cu sapun si apa calda curgatoare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Servetelele de ochelari se pot refolosi cu spirt sau e buna si hartia de bucatarie cu spirt ca nu lasa scame sau urme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce stergi cu laveta n-ar trebui sa-ti ramana urme... Incearca sa o speli. Sau e una de proasta calitate. Sau vezi ca sunt servetele umede speciale pentru ochelari. Le-am folosit un timp si merg bine. Sau daca ii speli cu sapun, iau urmele de grasime de pe ei. Si chiar ii fac mai curati

| moshulica a răspuns:

1. "Solutie de curatat ochelari" (35 mililitri) + carpa de bumbac. Solutia se gaseste la orice atelier de confectionat ochelari si e tip spray.
2. Apa cu sapun + limpezire perfecta + carpa de bumbac