| zitiala a întrebat:

Cu ce sampon sa ma spal pe cap? folosesc head & shoulders cu menta dar imi apare matreata la nici 2 zile si parul meu miroase de parca nu mi l-am spalat de o saptamana-doua. am mai incercat si alte produse dar efectul fiind acelasi. oare este din cauza ca parul meu este prea deteriorat?

Răspuns Câştigător
| BeaBeatriz a răspuns:

Http://www.allbeauty.ro/......rgency-oil este pentru regenerarea parului, si il poti folosi dupa ce te speli cu acest sampon http://www.bizoo.ro/......-sp-wella. Sper ca acum te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai parul gras, incearca mai intai un tratament pentru matreata gen samponul nizoral sau selsune blue. :) E posibil ca samponul asta pe care-l folosesti tu sa-ti usuce parul prea tare, eu ti-as recomanda sa folosesti ceva mai bland.

Ti-as recomanda samponul pentru radiatii blonde de la yves rocher ( chiar daca nu esti blonda ) pentru ca e foarte delicat si nu usuca parul sau samponul nemtesc Kur, e accesibil ca pret si e bland cu parul.
http://www.pravalia-nemteasca.ro/......00ml-.html

Poti sa folosesti si ulei de cocos pe scalp daca nu vrei sa dai banii pe sampoane dermatocosmetice, stai cateva ore cu el dupa samponezi parul si lasi spuma sa actioneze 2-3 minute timp in care il masezi, clatesti parul si mai samponezi o data.

:-*

| kiri11 a răspuns:

Incearca sa te speli mai rar pe cap pentru o perioada - 1 spalare la 3-4 zile. Si nu trebuie sa-ti schimbi samponul, este foarte important cum iti obisnuiesti pielea capului cu produsele cosmetice.

| BeaBeatriz a răspuns:

Hey am terminat facultatea de Hair-Stylist Profesionist. Eu zic sa nu mai folosesti head&shoulders.
Ar fi bine sa folosesti acest sampon:
http://www.icosmetice.ro/......ament.html

dar inainte sa te speli cu acest sampon ar fi bine sa te dai la radacini cu ulei de ricin. Sper ca te-am ajutat :*

| zitiala explică (pentru BeaBeatriz):

Multumesc. dar imi poti recomanda ceva pentru femei? si unde as putea gasi asa ceva. si un spray pentru par ars eventual happy

| BeaBeatriz a răspuns (pentru zitiala):

Http://www.allbeauty.ro/......rgency-oil este pentru regenerarea parului, si il poti folosi dupa ce te speli cu acest sampon http://www.bizoo.ro/......-sp-wella. Sper ca acum te-am ajutat :*