| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sampon va spalati? Am parul gras, dupa 2 zile de la spalare mi se ingrasa!
Am folosit head and shoulders si fac matreata rau!
Ce sampon sa incerc?
Am trimis-o pe mama sa-micumpere wash and go, dar si de la ala fac matreatacrying

12 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Eu folosesc Elseve de la L'oreal Paris pentru. parul gras si este destul de bun. Se ingrasa cam la 3 zile parul meu.

| mgtow a răspuns:

Folosesc HS (head, n shoulders for men), probeaza varianta clasica care e si pentru femei.

| GrizzlyRO a răspuns:

Incearca Nivea sau Clear! Sunt cele mai bune happy eu folosesc Nivea for men si este foarte bun happy

| DarkFromGrave a răspuns:

Poti sa incerci Garnier albastru thinking si eu am aceeasi problema, se ingrasa repede si fac matreata, dar te asigur ca Garnier e perfect acest gen de par ^-^

| DarkFromGrave a răspuns:

Incearca Garnier albastru. Si eu am aceeasi problema, dar dupa 2 spalari scapid e matreata si parul se ingrasa mai rar.
^-^

| Lɑяisɑ a răspuns:

Bună.
Mă spăl cu Schauma.
La inceput credeam ca nu este bun de nimic, dar m-am spălat cu el si incepuse părul sa aiba volum.
Citisem pe el ca imbogăţeşte parul cu extracte de plante facându'l sa fie plin de volum si prospeţime.
Datorită noii forumle de ingrijire cu vitamine, fortifică şi ingrijeşte părul conferindu'i astfel 100% forţă.
Am observat dupa o saptamana ca nu mi se mai ingraşă şi ţine 7 zile. N'am mai făcut mătreaţă.Eu zic să'l incerci că merită.

| wforweirdo a răspuns:

Mă spăl cu Bioderma pentru păr gras.

| bya97 a răspuns:

Eu ma spal cu clear cu bulina portocalie e f bun am parul mai des si nu se ingrasa rapid fundita?:s

| bya97 a răspuns:

Eu ma spal cu clear cu bulina portocalie e f bun am parul mai des si nu se ingrasa rapid fundita?:s.

| Nadynaa a răspuns:

Eu ma spal cu Head and Shoulders si Cien cu Pachouli si nu am deloc matreata!

| Florrika a răspuns:

Si eu am avut parul la fel.dar acum folosesc syoss.si e foarte bun.eu nu fac matreata dpa el. sper ca te-am ajutat! fundita?

| LifeIsLove a răspuns:

Balsam de par : amesteca jumatate de ceasca cu miere cu un sfert de ceasca cu ulei de masline(pentru parul gras se folosesc 2 linguri de ulei). Foloseste cantitati mici din acest amestec, pentru a-ti acoperi intregul par. Puneti pe cap o casca de dus si stai astfel pret de 30 de min.Samponeaza apoi bine si clateste ca de obicei. Daca vr si par stralucitor: amesteca o lingurita de miere intr-un litru de apa calda nu fierbinte.pentru blonde,este recomandat sa stoarca si o lamaie in aceasta apa. Dupa ce ti-ai samponat si clatit parul, lasa acest amestec in par, fara sa-l clatesti ulterior.Usuca parul ca de obicei. Sper ca ti-am fost de ajutor pup kiss