| alfabet258 a întrebat:

Cu ce se ia ceara de epilat de pe aparat și de pe piele? Pe piele am incercat cu ulei dar nu s-a luat toată iar de pe aparat nu merge cu nimic.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cu ulei de masline, vaselina, ulei de bebelusi ori spirt poti elimina petele de ceara. Aplici pe un buretel demachiant de bumbac si lasa peste ceara cateva minute sa se dizolve ceara.

| alfabet258 explică (pentru MihaelaDart):

Si de pe aparat cum o iau?

| MihaelaDart a răspuns (pentru alfabet258):

Acolo mai pune-l in priza sa se incalzeasca el si elimini tot cu discuri demachiante de bumbac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara de la farmacie servetele cu alcool soft-zellin