| Sburatorul a întrebat:

Cu ce se poate 'lua' parul de pe piept si de pe burta?:-s Ca deja se formeaza padurea ecuatoriala si pe caldura asta.
Am incercat cu masina de tuns dar nu il ia cum trebuie.

8 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Cea mai eficientă metodă e ceara, dar o să cam doară, dar poți folosi și o cremă depilatoare.

| Sburatorul explică (pentru HolyPotato):

Dar pe spatele unor creme depilatoare citisem ca este interzisa folosirea lor pe zone cum ar fi pieptul / burta. sau sunt altele ''speciale''?

| HolyPotato a răspuns (pentru Sburatorul):

Din moment ce există creme speciale pentru epilatul mustății trebuie să fie și pentru alte zone, ori sunt alte creme care nu au astfel de contraindicații. Ai putea să le încerci pe cele de la farmec, sau să intrii mai întâi pe site-ul lor, să te uiți la produse și la review-urile lor.

| AOLEVRIC a răspuns:

Ai incercat cu aia de tuns iarba? laughing.

| Byana a răspuns:

Daca e lung tunde-l intai si apoi rade-l, daca iti e frica sa nu te tai cu lama incearca crema depilatoare, iar daca vrei sa te tina mai mult incearca ceara.

| Zâmbett a răspuns:

Buna! Crema depilatoare daca nu vrei sa te doara, daca nu ceara, este cea mai buna chiar daca doare pe moment, te tine cateva saptamani. Succes!

| Sburatorul explică (pentru Zâmbett):

Dar pe spatele unor creme depilatoare citisem ca este interzisa folosirea lor pe zone cum ar fi pieptul / burta. sau sunt altele ''speciale''?

| YouV a răspuns:

Poti incerca cu bigu sau o crema depilatoarehappy