| hypothesis a întrebat:

Cu ce va ingrijiti tenul? Ce folositi pentru asa ceva?
Si o recomandare ce pot folosi ca baiat pentru asa ceva.

5 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Eu dimineata folosesc gel de curatare pentru ten normal si mixt de la Bioten si apoi urmeaza crema din aceeasi gama..seara ma demachiez cu un lapte demachiant de la Garnier, pentru ochi folosesc demachiant special de la Nivea, apoi urmeaza gelul de curatare si aceeasi crema hidratanta.De doua ori pe saptamana folosesc exfoliant de la Yves Rocher pentru a indeparta celulele moarte si aplic o masca, fie facuta in casa, fie deja cumparata.In fiecare zi folosesc crema cu protectie solara 30, este foarte important sa folosesti, deoarece imbatranesti prematur daca nu te protejezi de soare.Ca baiat iti recomand sa folosesti un gel de curatare si crema pentru cosuri recomandate de dermatolog (daca ai aceasta problema a tenului) si desigur protectie solara! Ai grija de fata ta si poti sa ma mai intrebi orice legat de ingrijirea tenului daca e nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

daca ai un ten uscat foloseste un gel de curatare(evita contactul cu ochii) care sa nu iti deshidrateze tenul, si dupa sa folosesti o crema hidratanta sau ulei de masline.

Daca ai tenul gras, foloseste un gel de curatare(evita contactul cu ochii) care sa iti controleze secretie de sebum de pe ten si foloseste un gel hidratant pentru ten.

Foloseste si o crema de ochi si foloseste protectie solara zilnica minim 15 factor de protectie.

O zi buna.

| cristi1212 a răspuns:

Http://www.aoro.ro/......-ten-gras/ eu folosesc asta de cativa ani si n-am probleme

| SelenM26 a răspuns:

Eu folosec sapunul cu sulf(la farmacie poti cumpara mai multe tipuri) si poti sa iti faci remedii acasa.
Sper ca am ajutat!

| Marcelynn a răspuns:

Sapun special pentru fata care are rol si de masca ( mi se pare ca e de la Jonson), crema Nivea Soft, crema de galbenele si mai folosesc o crema pentru pete, pistrui si albirea tenului cu fructe. Poti folosi batonul corector daca ai cosuri: il gasesti in orice farmacie.