| gabi_3481 a întrebat:

Cu epilatorul i_mi cresc fire de par sub piele, cu crema i_mi creste parul la 2 zile, mi_am cumparat un aparat de incalzit ceara si niste benzi care se aplica ceara; pbl.este k nu stiu cum sa folossc ceara cum se aplica? are cineva idee?

2 răspunsuri:
| andreea8888 a răspuns:

Cand firele de par cresc sub piele, inseamna ca pielea noastra nu este suficient de ingrijita cu peeling-uri si creme hidratante, de aceea trebuiesc facute des si constant, pentru a avea o piele fina ca de delfin!
Iti recomand sa folosesti o crema hidratanta(Dove, Nivea sunt in TOP si la indemana), iar la fiecare saptamana, iti poti face singurica un peeling natural care costa mai nimic!
Ai nevoie de o ceasca de zat cald, pe care il aplici pe toata pielea corpului(exceptand zona inghinala si gatul), si masezi energic timp de 10 minute.Ramai in vasca de dus alte 10 minutele pentru a te improspata si revigora, dupa care clatesti si aplici gelul de dus pe care il folosesti in mod normal!
Mai poti folosi si o manusa ce inlatura celule moarte(cea facuta din rafie sau bambus)pentru zilele in care nu faci peeling-ul, astfel mentinand tonusul si elasticitatea!
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu ceara, acesta fiind de fapt intrebarea ta, dar nu ma pricep, insa daca urmezi aceste proceduri, nu vei mai avea nevoie de ceara si benzi dureroase tongue
O vara superba iti doresc, plina de soare! happy

| ka2 a răspuns:

Bagi cartusul acolo, si-l bagi in priza
dai un strat, lipesti banda, si tragi
si mai sunt si baiat laughing... doar ca vand d'astea happy