| Crs a întrebat:

Culoarea parului meu natural este un saten inchis, nu sunt vopsita. Am incercat odata sa ma vopsesc dar nu a iesit culoarea nici macar un pic! Eu vreau sa imi deschid parul la culoarea dar nu vreau sa ma decolorez. As vera ceva de genul : http://media.photobucket.com/......honey.jpg, http://media.photobucket.com/......re5-1.jpg, sau orice alta culoare mai deschisa!
Eu am tenul deschis la culoarea cu niste pistrui X(. Ce vopsea mi-ati recomanda, ce nuanta? Daca imi pun staniol se va prinde mai bine nuanta?
Nu vreau sa ma duc la salon. Si nici nu vreau sa ma decolorez.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă pentru început cu o vopsea din plante, Henna şi apoi vezi ce faci.
Pa, pa.

| Special_girl a răspuns:

Pentru ati deschide culoarea parului in mod natural:

1.- Stoarce trei-patru lămâi. Sucul obţinut amesteca-l cu trei căni cu ceai de muşeţel. Aplica pe păr şi petrece câteva ore la soare, înainte de a-l îndepărta. Ca să obţii cât mai rapid rezultate, repetaaceastă procedură de câteva ori pe săptămână;

2.- Pune într-un vas trei sferturi dintr-o cană cu miere şi o cană şi jumătate de iaurt, apoi omogenizeaza-le. Maseaza părul cu această cremă şi apoi înfăşoara-l într-un prosop. Păstreaza amestecul pe păr timp de opt ore, apoi clateste.

3.- Combina patru linguri cu scorţişoară măcinată, cu 200 g de iaurt gras. Maseaza părul şi ţine-l cel puţin jumătate de oră, înainte să il clatesti.

4.In apa calduta stoarce sucul a 2-3 lamai si clateste-ti parul, va dura un timp mai indelungat pana va da rezultate.