| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cum aflu marimea de jeans de pe h&m? In oras nu am magazin si au marimile de genu 26/30, 26/32. etc iar la bershka/pull&bear am 34-36 marimea

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum decat sa te duci in magazin sa probezi blugii, deoarece marimile nu se potrivesc sunt diferite nu poti lua asa fara sa i incerci.

| Holiday a răspuns:

La marimile de genul asta 26/30, 28/28. 34/30, etc, primul numar reprezinta perimetrul taliei, iar al doilea lungimea cracului pantalonului masurat dintre picioare pana jos, in inch.
1 inch = 2, 54cm

Masoara-ti alti blugi pe care ii porti si iti vin bine si iei conform masuratorilor.

| Sonia822 a răspuns:

Nu-ti comanda on line fara sa fi probat anterior, in 80% din situatii se finalizeaza cu retur si pierdere de timp, si multa dezamagire.

| BlueLagoon97 a răspuns:

Parca unde era 30/32 faceai +14 si rezultatul era "al tau" 34-36