| anonim_4396 a întrebat:

Cum aplic pudra pe fata?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Cu un pamatuf.

3 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cu buretele de da pudra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu pensula sau buretelul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pudra o aplici cu pensula specială de pudră (unele pudre au și o pensulă atașată) prin mișcări circulare de la baza nasului spre exteriorul feței până aproape de ureche, la fel procedezi și din mijlocul frunți spre extreme fără să încarci foarte mult fața.
Dacă folosești burețelul, tamponezi ușor fața, pornești tot din mijlocul feței spre exterior.
Pudra trebuie să fie o tentă mai deschisă sau mai închisă decât fondul de ten pe care îl folosești.
Folosește puțină pudră pentru a evita acel aspect de "încărcat".
Spor la machiaj, este o artă!
Pa, pa.