| Rose_2860 a întrebat:

Cum aplic uleiul de masline pe par?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu o pensula mai mica sau periuta de dinti.Se da la radacina si apoi se maseaza tot parul.

| Vizitiul a răspuns:

Http://www.copilul.ro/forum_Uleiul_de_masline_pt_par_11180.html
Aici gasesti un raspuns venit in urma unei experiente proprii!

| Xonia a răspuns:

Faci o masca cu ulei da misline si galbenus de ou si o aplici pe par inainte sa te speli pe cap(pe parul umed)stai cu ea pe cap 30-40 de minute(daca timpul iti permite poti sta si 2 ore). dupa te speli normal pe cap cu sampon

Sa precizez ca dupa ce aplici masca freci bine parul cu ea de la radacina pana la varfuri, iar dupa iti invelesti parul cu un prosop cat astepti cele 30-40 de minute

Sper ca ti-am fost de folos:*

| 61n4 a răspuns:

Cu o pensula micuta asemanatoare celor de la trusele pentru fard. eu folosesc una din ele.la radacini dupa care masezi usor si al lasi cel putin 30 min. eu cand aveam posibiliatea il lsam si peste noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci o codita, iei uleiul, il pui pe par.lasi cat vrei tu (macar jumate de ora), speli cu mult spampon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu picioarele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Rose. Vad ca sunt puse diferite comentarii cu privire la intrebarea ta, insa nu sunt total adevarate sau sunt incomplete.
1. in niciun caz nu da cu mult sampon- ii vei face parului mai mult rau, mai ales pielii
2. nu este nevoie sa umezesti parul, daca acesta e uscat, uleiul se prinde mai bine de el
3. daca ai parul gras, in niciun caz nu da la radacina parului, deoarece se va ingrasa si mai tare, insa daca parul este normal sau uscat, il poti filosi si pe piele.
Sa stii ca nu este o regula sa-l aplici cu pensula, perie etc, etc...il poti aplica cu mana, deoarece simti puterea cu care te dai pe par, si asa eviti sa-l freci si sa-l deteriorezi, mai ales ca acele unelte sunt din plastic si fac rau parului...
A.inca ceva...nu -ti spala parul inainte...acesta va absoarbe uleiul si asa, plus ca daca il speli inainte, esti nevoita sa-l speli si dupa aplicarea uleiului, deci, il speli de 2 ori intr-un timp foarte scurt si iar este rau.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Moisiuc_Laura_1986 a răspuns:

Eu mi-l dau cu ulei folosind un fel de sticluta cu pulverizator! Am avut in el un spray de la avon pentru par, l-am terminat si folosesc sticluta!happy Dai direct pe parul uscat si nu este necesar si nici indicat sa il speli inainte!happy