| norocos23 a întrebat:

Cum aratati imbracati, este foarte important? Vreau sa stiu

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte important, iar in unele cazuri, chair decisiv.

| Lorennn a răspuns:

Este important. Imbracamintea unei persoane poate spune multe despre caracterul acesteia.

| addamsscrub a răspuns:

Depinde de cercurile pe care le frecventezi.
La mine la munca nu este importanta imbracamintea, dar la alte locuri de munca (precum banci, birouri, receptii, etc. unde ai contact direct cu clientul - e importanta)
Depinde ce vrei sa afirmi prin hainele tale, de obicei daca esti tu curat/a si ai hainele curate este de ajuns.

Da, interesanta moda asta cu pantalonii rupti si colanti cu pantofi cu toc. dar nu toti o agreeaza.
Asa ca fiti atenti ce vreti sa fiti la munca si ce vreti sa fiti in preajma prietenilor.