| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea scăpa de punctele negre? Am folosit diferite măști dar fără niciun rezultat

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Ai incercat si masti, geluri si peeling-uri facute in casa?
Variante si produse ar fi multe. Uite cateva exemple: aspirina (singura sau in urmatoarele combinatii; miere, aloe vera, malai, castravete, apa de orez.Ar fi ideal sa poti adauga si vitamina C.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Extractii la salon.
Acasa obtii cel mult un efect de iluminare a pielii pentru 24ore daca folosesti masti, iti faci un scrub saptamanal, etc.
Dupa extractia de la salon mentii tenul curat cu un ser cu niacinamide sau salicilic si o crema potrivita tipului de ten.
Curatare obligatorie dimineata si seara.

| Vântulalb a răspuns:

Cu apa calda si sapun solid ai incercat?
Face minuni!