| georgiana967 a întrebat:

Cum este normal/corect cand pleci undeva, sa te machiezi si la urma sa te imbraci sau sa te imbraci si apoi sa te machiezi?

Răspuns Câştigător
| OmulPlajei a răspuns:

Cred ca asta tine de fiecare persoana in parte, nu cred ca exista un mod corect/normal. Eu prefer sa ma fardez inainte si apoi sa ma imbrac pentru ca nu exista riscul sa cada pudra sau fard pe haine, daca esti atenta cand bagi bluza/rochia pe cap sa nu se ia pe haine nu vei avea nici o problema.
Plus nu exista riscul sa iti transpiri hainele cat timp te pregatesti si te fardezi...mai ales acum cand e cald.

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eu prima dată mă machiez şi apoi mă îmbrac cu grijă. Cred că fiecăruia i se pare normal după cum s-a obişnuit thinking

| doarEu001 a răspuns:

Eu ma machiez apoi ma imbrac cu 5 min inainte sa plec.pentru ca risc sa imi murdaresc hainele sau chiar sa le patez. dupa ce m-am imbracat, imi pudrez un pic nasul pentru a nu mai avea tenul atat de lucios si gatahappy

| IAOIADNAA a răspuns:

Sa te imbraci apoi sa te machezi, pentru ca daca mai intai te machezi cand te imbraci exista posibilitatea ca machejul sa se ea pe haine

| georgiana967 explică (pentru IAOIADNAA):

Da,dar exista si posibilitatea sa iti murdaresti hainele in timpul machiajului, de aia sunt in dubiibig grin

| Crisstyanos a răspuns:

Te imbraci si pe urma te machezi....deoarece imbracamintea iti poate strica machiajul si asa pierzi si timp si machiaj pentru a reface

| dan9393 a răspuns:

Evident sa te imbraci si apoi sa te mechiezihappy

| georgiana967 explică (pentru dan9393):

Evident? Esti baiat dupa nume, eu vreau raspunsuri de la persoane care se machiaza si stiu riscurile celor doua situatii, ca baiat ma indoiesc ca stii cum sta treaba.happy