| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa imi creasca barba deasa pe obraz? Am 17 ani si am putina, cam cum trebuie sa ma barbieresc (adica in fiecare zi?) Explicati-mi pas cu pas. La mine imi creste mai mic si mai mare, ma barbieresc rar.

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Singura solutie e sa astepti. Cu timpul s-ar putea sa-ti creasca mai deasa si mai groasa. Trebuie insa sa vezi si partea pozitiva in treaba asta; poti sa te razi mai usor si sa nu-ti ramana "umbra" neagra dupa ras. In plus daca ai pilozitatea faciala (si corporala) mai putin abundenta ai sanse mai mici sa chelesti si sa ai probleme cu prostata dupa 50 de ani.

| kim26 a răspuns:

Daca ai putina barba nu iti va creste peste noapte una mai deasa. si eu mi-as dori un par mai des dar nu prea se poate. asa este corpul tau si momentan esti inca la adolescenta, posibil la maturitate sa ai o barba mai deasa.