| AliceAnnnnna a întrebat:

Cum fac sa nu mai am mandibula lata? Lumea mi-a spus ca arat mai bărbătească neavând batbia rotundă crying și ca am fizionomie de băiat

21 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Depinde foarte mult.Pot spune doar ca anumite persoane au mai multi hormoni feminini, anumite persoane au mai multi hormoni barbatesti.Desi suntem diferiti.Anumite persoane asa sunt construite.Am cunoscut femei care aveau par pe piept, care zona intima nu era normala, aveau modificari care ar speria pe oricine care nu stie despre ce e vorba.

| Simpatic a răspuns:

Iti pasa prea mult de ce zice lumea.
Fii tu insuti

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Tu esti in poză? Ce varsta ai?

| tusha a răspuns:

Nu ai ce face. Dar am citit undeva ca femeile cu barbia lata au succes in viata si sunt ma mare cautare

| Frank51 a răspuns:

Te legi cu o ata si strangi tare, asa cum fac chinezoaicele la talie.

| Goete a răspuns:

Doi pumni si se rezolva
Dar asa iti incap mai bine in gura toate marimile

| Eireann a răspuns:

Forma barbiei nu o mai poti schimba, asa o sa ramana. Ce poti sa faci e sa folosesti machiajul, in special counturing pentru a creea iluzia unei barbii mai mici. Tehnica on poti invata pe You Tube dar in general trebuie sa folosesti o culoare mai inchisa pe linia mandibulei.
Ce e mai important e sa te accepti pe tine asa cum esti si asta e foarte greu. Din toate partile vin imagini cum trebuie sa aratam, sa ne imbracam, sa ne purtam; standarde false si imposibil de atins. E greu cand esti tanara dar dupa cativa ani o sa vezi ca de fapt mandibula lata nu e o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți face nimic. Tu ești cea din fotografie? Ai trăsături frumoase. happy
Și eu mă aflu în situația ta, am o bărbie proeminentă, dar nu mă deranjează. Acceptă-te și iubește-te pentru că ești creația Lui Dumnezeu.winking

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Concurs de barbiii laughing haideeee :3 va strangeti mai multe, si facem un concurs. Si care are cea mai masculina barbie dintre femei castiga hmmm de fapt persoana care castiga ma plateste pe mine ca avusei ideea asta 'geniala' laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea de obicei mananca ce nu trebuie, nu trebuie sa ii asculti, tu esti o fata tare frumusela da usor influentabila. ai o fizionomie de hot girl, trust mewinking nu ar mai trebui sa apleci urechea la toti parerologii care isi dau cu parerea fara sa fie intrebati. tu trebuie sa ai incredere in tine, atata tot! happy frumoaso :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haterii nu trebuie luati in seama.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact! Mai ales cei de pe TPUwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă greșești?

Câți ani ani? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce să faci, se poate modifica numai prin operație estetică.

| Ramo137 a răspuns:

Hmm, si eu am defecte si de multe ori ma simteam nasol. pana ce am invatat sa ma accept iar oamenii care stau sa ma critice pentru cum arat sau cum sunt, sa plece. Oamenii potriviti o sa te accepte asa cum esti

| nicu991 a răspuns:

Daca esti cea din fotografie, arati destul de ok. Acum depinde de fotograf.winking

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Ești frumoasa exact asa cum ești! Nu pune la suflet răutățile!

| DanielPH a răspuns:

Ce poti face? Cum imi spune mai mereu colegul meu de camera(desigur, in rarele momente cand nu este turta de beat),, Baga-ti mintile in cap, tinere, esti inca tanar, ai o viata inainte." laughing) In cazul tau s-ar aplica doar: Baga-ti mintile in cap!
De ce naiba au importanta parerile altora despre tine? Asa esti tu, nu trebuie sa te schimbi pentru altii, ci mai degraba sa te accepti asa cum esti. Daca esti usor diferita de altii nu inseamna ca ai defecte, ci doar ca esti speciala, plus ca nimeni nu-i perfect, toti suntem speciali cumva, si lumea este frumoasa fiindca este specialawinking.
Nu lasa parerile altora sa devina realitatea ta. happy
Si acum, ca o parere personala, arati bine, nu te mai prosti si "Baga-ti mintile in cap"

| George628zz a răspuns:

Glumește nu? ai o trăsătură extrem de frumoasa si rară, nu asculta ce zic altii mereu va cineva care te placee! Si eu am vrut să am mandibula ca a ta dar din păcate nu pot! Nu ai de ce sa te schimbi

| CattanyMihai778 a răspuns:

Esti draguta stai linistita ai si tataisoare prezentabile,ce poti face este sa arati cat mai feminina,adica sa nu te tunzi scurt niciodata,sa nu te inbraci in treninguri, sa porti fusta, sa-ti impletesti parul asa ca Rusoaicele, iti faci genele, te dai cu ruj etc.

| Jade20 a răspuns:

Arati normal, nici prea prea - nici foarte foarte. Nimic wow. Singurul lucru care te face sa arati foarte ridicol, in schimb, sunt intrebarile tale de pe aici.