| NoOne18 a întrebat:

Cum fac sa obtin o talie de viespe?

3 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Cumpara un corsetwinking

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Poti face exercitii fizice dar sincer nu trebuie neaparat sa iti doresti sa ai o astfel de talie. Poti sa poti un corse, ti-am mai recomandat cineva asta dar, el(corsetul) te face sa pari mai slaba. :3

| gabriela15gabigaby a răspuns:

Nu trebuie sa incerci sa devii o papusa barbie.nu te stresa si fii tu insati. oricum e mai greu de mentinut decat de obtinut si vei avea mereu un chin cu alimentele, va trebui sa ai grija sa nu depasesti numarul de calorii, sa nu contina nu stiu ce aliment.Cine spune ca frumusetea sta in numarul de kilograme? Incearca sa obtii ceva ce nimeni nu poate avea, acel ceva ce face o fata cu adevarat frumoasa si atractiva. Sa devina papusi barbie ar putea toate. Media influenteaza gandirea fetelor si le impune un anumit tipar pe care toate se chinuiesc sa-l atinga. Nu lasa nimic sa te influenteze! De ce sa te supui unor tipare stupide, care limiteaza frumusetea la asa ceva?
Incearca doar sa iti mentii corpul sanatos, sa nu mananci toate porcariile si sa faci sport, dar nu din grija de a nu te ingrasa, ci din placere si constiinta ca asa ii faci corpului tau un bine. Nu trebuie sa practici un anumit sport sau sa faci sala, plimbari in aer liber, urcatul scarilor, alergat usor sunt de ajuns.
Tine minte ca esti frumoasa prin unicul tau fel de a fi si nu trebuie sa ajungi un manechin pe care iti e frica sa-l atingi.