| MiSSyoUNow a întrebat:

Cum faci sa nu te mai doara asa de tare atunci cand te epilezi?

8 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Fa un dus cu apa calda inainte(se dilata porii si firele de par vor iesi mai usor) si freaca cu un burete mai aspru ca sa iasa si firele crescute sub piele. Chiar functioneaza si pielea nu se mai inroseste asa tare, eu daca nu fac asta am pielea rosie si a doua zi. Dupa ce te epilezi da-te cu o crema sau after shave. happy

| pwp a răspuns:

Te epilezi cu crema happy

Răspuns utilizator avertizat
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Mai intai, foloseste o lama sau o crema epilatoare, in cateva zile iti va creste la loc parul, si atunci il epilezi, doare mai putin cand e mai scurtpuppy dog eyes

| AleXzpm a răspuns:

Bei o dusca: whiskey/gin/votka/garonne/vin nu conteaza ce alegi toate au acelasi rezultat. Nu prea mult ca sa nu te epilezi si acolo unde nu vrei!

| DianaaStop a răspuns:

Da! Cu crema chiar merge..si eu am incercat si nu doare asa tare.