| NYØ2002 a întrebat:

Cum imi pot creste parul mai repede? Daca ma sa spal mai des creste mai repede? Sau sunt solutii pentru asa ceva?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu există nimic care să te ajute în această situație.

| AlMaDi a răspuns:

Exista pe net, o groaza de tratamente naturale, care sa te ajute in cresterea parului mai repede. Nu ai cautat?
De exemplu: uleiul de ricin, de cocos...
Daca te speli mai des, nu insemna ca el creste mai repede...

| Vichy99 a răspuns:

Daca te speli mai des de exemplu zilnic nu faci decât sa il deteriorezi exista multe tratamente naturale... ulei de măsline, de ricin, apa de la urzici fierte. căuta pe net

| bbnnmm a răspuns:

Poți încerca șampoane pentru creșterea părului: Alpecin (pe care l-am încercat și e foarte bun), Parusan, Recupar, Plantur, Gerovital. Mai poți folosi uleiuri: ulei de argan, ulei de jojoba, ulei de avocado, ulei de cocos, ulei de măsline, ulei de ricin (e bine să fie puțin călduțe atunci când le aplici pe păr pentru a pătrunde mai eficient în scalp și le poți lăsa cât timp vrei tu); vitamine: vitamina A, vitamina E, etc. sau fiole pentru păr. Mai poți prepara măști: cu ou, cu miere, avocado, argilă, zeamă de ceapă, aloe vera, urzică. Caută detalii pe internet despre cum se prepară fiecare și cum le poți combina - sunt sute de combinații - și alege-le pe cele care se potrivesc părului tău. Totuși, trebuie să găsești șamponul și tratamentele potrivite pentru tipul tău de păr ca să ai rezultate!