| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Cum imi pot face fata foarte alba ca coreenii?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

La orice magazin unde au cosmetice. Pentru un baiat nu prea arata ok sa se dea cu machiaj, impactul cu cei din exterior nu va fi unul prea bun. Astfel nu prea ai cum sa ajungi la tenul alb, decat la bisturiu de eliminarea melaninei din corp. Cu toate este foarte riscanta caci vei avea probleme cu radiatiile, mereu va trebui sa te protejezi cu creme de protectie solare.
Parerea mea este sa te lasi asa cum esti si sa te accepti asa cum arati fara sa faci vreo schimbare. Punandu-ti un machiaj, un fond de ten, se observa mai ales la cei care te cunosc, o sa te catalogheze homosexual, lumea este rea si nu inteleg anumite alegeri din viata ta personala. Daca vrei sa traiesti singur ca din alegerea facuta, nu cred ca te vor sprijini sau iti vor fi alaturi de tine. FAci cum doresti, alegerea este din partea ta.

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cu ajutorul unui fond de ten foarte deschis. Pentru rezistenta lui pe intreaga zi foloseste un primer pentru fata.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelaDart a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

La orice magazin unde au cosmetice. Pentru un baiat nu prea arata ok sa se dea cu machiaj, impactul cu cei din exterior nu va fi unul prea bun. Astfel nu prea ai cum sa ajungi la tenul alb, decat la bisturiu de eliminarea melaninei din corp. Cu toate este foarte riscanta caci vei avea probleme cu radiatiile, mereu va trebui sa te protejezi cu creme de protectie solare.
Parerea mea este sa te lasi asa cum esti si sa te accepti asa cum arati fara sa faci vreo schimbare. Punandu-ti un machiaj, un fond de ten, se observa mai ales la cei care te cunosc, o sa te catalogheze homosexual, lumea este rea si nu inteleg anumite alegeri din viata ta personala. Daca vrei sa traiesti singur ca din alegerea facuta, nu cred ca te vor sprijini sau iti vor fi alaturi de tine. FAci cum doresti, alegerea este din partea ta.

| RoCkKiD a răspuns:

1. te nasti asa
2. creme care pot fi prescrise de medica dar sunte destul de sigur ca fara o afectiune pot avea ceva efecte ruate
3. exista ceva interventii laser dar nu cred ca e valabil pe tot corpul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Este și la noi man aceste lasere inalbesc tenul sau ce? Ca și eu as vrea sa fac la fața ca sunt mai creol și la ce doctor as putea merge sau întreba? Ma gândesc ca au efecte secundare serioase asupra tenului mai ales dacă te expui la soare trebuie ma gândesc sa folosești mereu creme cu protecție solara. La dermatolog unde se fac astfel de intervenții?

| Violleta2022 a răspuns:

Coreenii nu au de fapt fata foarte alba, ci galbena, ca orice asiatic. Ce vezi tu prin poze, este un efect al luminii.

| Celcestietot a răspuns:

Lipsa vitaminei D

| Vikaa a răspuns:

Iti iei un fond de ten deschis si iti dai cu el pe fata pana esti ca si orezu de alb.

| GicaGigekGica a răspuns:

Mananca orez, o sa se albeasca!