| Mircea_teodor a întrebat:

Cum imi pot increti parul fara bigudiuri? As vrea ceva sa reziste peste noapte ca dimineata cand plec spre scoala sa stea frumos.

Răspuns Apreciat de Editori
| Derosa a răspuns:

Iti recomand cu paie de băut, iti face niste bucle subtiri si foarte frumoase. Eu am incercat si mi-a ținut vreo 2 zile, cred ca tine si mai mult Dacă nu îți speli părul. E foarte simplu de făcut, ai nevoie de un pachet de paie si elastice de par sau poti utiliza elastice din acelea foarte subtiri. Iei o suvita pe care o infasori pe un pai, apoi îndoi paiul de capete si il prinzi cu un elastic, tine mult mai bine decat clamele. O lasi o noapte apoi dimineata scoti paiele si despărți buclele ori cu degetele încet trecând prin ele ori cu un pieptăne special pentru părul creț ce are dinți mult mai rari.