| Madhu a întrebat:

Cum încălzești ceara depilatoare roll-on (aflată într-un tub de ceva plastic, bănuiesc) fără aparatul special? Cum o încălzești în "bain-marie"?

9 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Bain marie înseamnă că pui un vas pe foc cu apa, in el pui recipientul respectiv și pe măsură ce se încălzește apa se încălzește și recipientul și ceara. Mai multe detalii nu știu să-ți dau. Dar poți încerca puțin și să o scoți și să te uiți să vezi daca s-a topit și e ok și dacă e ok o pui la loc și continui.

| bmerry a răspuns:

Nu cred ca poate fi încălzită in lipsa aparatului sad

| Madhu explică (pentru bmerry):

Zice ca in "bain-marie", dar aia nu știu?

| bmerry a răspuns (pentru Madhu):

Aaaa. Cred ca știu la ce te referi. Dar in bain-marine se topește ceara aceea refolosibilă. Cea tip rolon, de unica folosință, se poate încălzi doar cu aparatul special.

| Madhu explică (pentru bmerry):

Cred ca eu am greșit numele. De aia l-am si pus între ". Faza e ca la ea zice pe site ca se poate așa sau la microunde…

| bmerry a răspuns (pentru Madhu):

Sigur se referă la ceara refolosibilă, nu la cea de unica folosință.

| bbnnmm a răspuns:

O pui pur și simplu într-un vas cu apă fierbinte sau direct în vas atunci când fierbe apa, iar ceara se va topi și o vei putea folosi.

| Madhu explică:

Eu am cerut răspunsuri, nu întrebări?

| Madhu explică:

Tu dai răspunsuri nefolositoare