| Adriana0717 a întrebat:

Cum ingrijesc un piercing in cartliaj? (ureche) Azi mi-am facut gaura in cartilaj la bijuterie si deocamdata port cercel medicinal.Cat ar trebui purtat si cu ce sa curat zona? De asemenea cum imi dau seama daca s-a infectat? Multumesc

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

In cartilaj am si eu, cercelu medicinal l-am purtat cam un an din cauza dureri.
daca cumva ai infectie te va durea extrem de tare si se va inrosi cam toata urechea ( eu asa am patit deci iti spun din ce am invatat eu )
si ca sa il dezinfectez dadeam cu ceai de musetel este ff bun si alina durerea
si dupa aia pune putina crema de galbenele
P.S nu scoate cercelu mai mult de 2 ore pe zi ca se va astupa gaura

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am unul la nas, cred ca este cam acelasi lucru. Doua saptamani am purtat piercing-ul recomandat, cel medical dupa care l-am schimbat. Am folosit pentru igiena si ca antiseptic alcoolul alb. Cateva picaturi pe piercing pana patrundea pe dedesubt, de 3-4 ori pe zi. Cand da semne de infectie se inflameaza locul, se inroseste si devine dureros in exces.