| Bibio22maria200500000 a întrebat:

Cum îți poate crește părul mai repede?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Factori sunt genetici = mostenire de la mama ta + dieta,consuma seminte negre,fructe, legume, carne de pui, peste, proteinele sunt importante si vitaminele

| gothicbat a răspuns:

Folosește șampon special, mască, mască de păr făcută acasă, uleiul de măsline am auzit că e bun.
Contează și cum tratezi problema în interior, mănâncă sănătos, fă mișcare, hidreatează-te, odihnește-te și evită stresul.

| Ionut231312 a răspuns:

Din auzite parul creste daca il speli des( o data pe zi, nu exagera)

| bbnnmm a răspuns:

Poți încerca șampoane pentru creșterea părului: Alpecin (pe care l-am încercat și e foarte bun), Parusan, Recupar, Plantur, Gerovital. Mai poți folosi uleiuri: ulei de argan, ulei de jojoba, ulei de avocado, ulei de cocos, ulei de măsline, ulei de ricin (e bine să fie puțin călduțe atunci când le aplici pe păr pentru a pătrunde mai eficient în scalp și le poți lăsa cât timp vrei tu); vitamine: vitamina A, vitamina E, etc. sau fiole pentru păr. Mai poți prepara măști: cu ou, cu miere, avocado, argilă, zeamă de ceapă, aloe vera, urzică. Caută detalii pe internet despre cum se prepară fiecare și cum le poți combina - sunt sute de combinații - și alege-le pe cele care se potrivesc părului tău. Totuși, trebuie să găsești șamponul și tratamentele potrivite pentru tipul tău de păr ca să ai rezultate!

| daniellllaaaa a răspuns:

Buna! Încearcă "inversion method" (cauta pe Youtube pentru videoclipuri detaliate). Am incercat metoda și mi-a crescut parul cu cel putin 1 cm intr o săptămana prin simularea creșterii. Se maseaza scalpul cu un ulei la alegere pentru par sau de masline, cocos, ricin( cel mai bun) stand cu capul în jos pentru câteva minute(asa sângele se îndreaptă exact către firul de par, hrănindu l). Poti face masajul si fara ulei, important este sa faci asta timp de o săptămână în fiecare seară. Apoi pauza o săptămână, după iar reiei tratamentul si tot asa pana cand a crescut destul. Alege și un șampon pentru crestere si spăla te pe cap tot cu capul în jos (la chiuvetă sau in cada stand aplecata ).
Eu am avut rezultate, metoda chiar functioneaza rapid. Sper că te am ajutat:*