| mtw123 a întrebat:

Cum ma pot bronza cât mai eficient și uniform acasă? Am stat câte o ora in 2 zile, am aplicat și o crema pentru protecție solară, dar nu m-am bronzat mai deloc. Ceva sugestii?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai aplicat crema de PROTECTIE solara, atunci cum vrei sa te bronzezi? laughing

Faci plaja zilnic, intre orele 8-10, timp de 2-3 saptamani.
Incepi prima zi cu 5 minute fata + 5 minute spate.
Treptat, zilnic, maresti timpul cu cate 1 minut pe fiecare parte, dar nu depasesti cate 15 minute.
Daca vrei sa te bronzezi mai frumos, umezeste-ti pielea imediat inainte de plaja, iar la terminare fa un dus ( NU cu apa rece! ).

| Daniel323 a răspuns:

Sa te duci la mare sau la munte.