| Zmeura a întrebat:

Cum pot avea o piele fina? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Didii15 a răspuns:

Pielea corpului are nevoie de o atentie deosebita mai ales in aceasta perioada. Dupa ce in timpul verii pielea a fost expusa la soare, acum are nevoie de un tratament special bazat pe peeling si hidratare. Inainte de dus prepara un produs foarte eficient pentru peeling: un pumn de sare de baie amestecat cu doua linguri de ulei de masline. Dupa asta fa un dus nu foarte fierbinete si foloseste produse care hidrateaza si hranesc pielea, cele mai bune fiind gelurile de dus pentru bebelusi. Dupa dus aplica o lotiune de corp cand pielea inca mai e uda.

Pentru a avea maini fine, e indicat sa folositi o crema speciala pentru maini, iar de doua ori pe saptamana incearca un tratament natural pe baza de lapte cald in care au fost puse flori de musetel. Infuzia astfel obtinuta este benefica pentru pielea mainilor tale, astfel ca timp de 10 minute tineti mainile in ea.

Pentru fata foloseste creme dar si masti facute de tine din produse proaspete. Laptele, mierea, sucul de lamaie si uleiul de masline sunt ingredientele de baza pentru a obtine cele mai bune masti pentru a avea un ten de invidiat.

Pielea sensibila din jurul ochilor trebuie ingrijita cu mare atentie. Astfel ca trebuie sa aveti grija sa nu folositi decat produse speciale pentru aceasta zona. Mastile se aplica astfel incat aceasta zona sa fie evitata. Poti aplica pe pleoape comprese cu ceai de musetel sau ceai verde. Si rondele de castravete hidrateaza foarte bine aceasta zona delicata.

Ceea ce mai trebuie sa stiti e ca pentru a avea o piele catifelata trebuie sa aveti si un regim de viata sanatos. Asta inseamna ca alimentatia trebuie sa fie bazata pe fructe si legume proaspete, fara grasimi, tutun si alcool, si foarte multe lichide

fundita?sad

8 răspunsuri:
| Winniee a răspuns:

Pielea corpului are nevoie de o atentie deosebita mai ales in aceasta perioada. Dupa ce in timpul verii pielea a fost expusa la soare, acum are nevoie de un tratament special bazat pe peeling si hidratare. Inainte de dus prepara un produs foarte eficient pentru peeling: un pumn de sare de baie amestecat cu doua linguri de ulei de masline. Dupa asta fa un dus nu foarte fierbinete si foloseste produse care hidrateaza si hranesc pielea, cele mai bune fiind gelurile de dus pentru bebelusi. Dupa dus aplica o lotiune de corp cand pielea inca mai e uda.

Pentru a avea maini fine, e indicat sa folositi o crema speciala pentru maini, iar de doua ori pe saptamana incearca un tratament natural pe baza de lapte cald in care au fost puse flori de musetel. Infuzia astfel obtinuta este benefica pentru pielea mainilor tale, astfel ca timp de 10 minute tineti mainile in ea.

Pentru fata foloseste creme dar si masti facute de tine din produse proaspete. Laptele, mierea, sucul de lamaie si uleiul de masline sunt ingredientele de baza pentru a obtine cele mai bune masti pentru a avea un ten de invidiat.

Pielea sensibila din jurul ochilor trebuie ingrijita cu mare atentie. Astfel ca trebuie sa aveti grija sa nu folositi decat produse speciale pentru aceasta zona. Mastile se aplica astfel incat aceasta zona sa fie evitata. Poti aplica pe pleoape comprese cu ceai de musetel sau ceai verde. Si rondele de castravete hidrateaza foarte bine aceasta zona delicata.

Ceea ce mai trebuie sa stiti e ca pentru a avea o piele catifelata trebuie sa aveti si un regim de viata sanatos. Asta inseamna ca alimentatia trebuie sa fie bazata pe fructe si legume proaspete, fara grasimi, tutun si alcool, si foarte multe lichide.

SPer ca te-am ajutat.

uite si cateva site-uri

http://www.femeia.ro/frumusete/ingrijire/piele-fina-in-7-zile.html

http://www.lady4ever.ro/......tasea.html

http://www.fete24.info/piele-fina-in-7-zile/

http://frumusete.ele.ro/......10214.html

http://amelie.ro/beauty_queen/o-piele-mai-fina-incearca-peelingul

http://www.ileen.ro/sanatate/articol/416/Pasi-pentru-o-piele-fina-si-moale

http://www.codrosu.ro/......n-peeling/

| Loretta a răspuns:

Pentru a avea un ten minunat, folositi lamaia. Aceasta va ajuta sa va curatati pielea de impuritati. Puteti avea un ten foarte fin si neted daca aplicati, timp de zece minute, felii de lamaie pe portiunea curatata in prealabil. Acidul din acest fruct favorizeaza regenerarea celulara si inchide porii, facand astfel pielea mai fina.

| BeYoU a răspuns:

Te uiti la a ta pentru totdeauna?big grin

| mariomario a răspuns:

Lol tiau scris astea romanee. iti spun ceva simplu. ungete pe piele cu ulei de masline si vei vedea rezultatul. succes

| madalina_5722 a răspuns:

Trebuie sa stii cateva trucuri pentru a avea o pile fina si catifelata. Nu numai pielea fetei trebuie ingrijita in mod special, ci trebuie sa acorzi o atentie deosebita si pielii mainilor, a decolteului, a intregului corp.

Pielea corpului are nevoie de o atentie deosebita mai ales in aceasta perioada. Dupa ce in timpul verii pielea a fost expusa la soare, acum are nevoie de un tratament special bazat pe peeling si hidratare. Inainte de dus prepara un produs foarte eficient pentru peeling: un pumn de sare de baie amestecat cu doua linguri de ulei de masline. Dupa asta fa un dus nu foarte fierbinete si foloseste produse care hidrateaza si hranesc pielea, cele mai bune fiind gelurile de dus pentru bebelusi. Dupa dus aplica o lotiune de corp cand pielea inca mai e uda.

Pentru a avea maini fine, e indicat sa folositi o crema speciala pentru maini, iar de doua ori pe saptamana incearca un tratament natural pe baza de lapte cald in care au fost puse flori de musetel. Infuzia astfel obtinuta este benefica pentru pielea mainilor tale, astfel ca timp de 10 minute tineti mainile in ea.

Pentru fata foloseste creme dar si masti facute de tine din produse proaspete. Laptele, mierea, sucul de lamaie si uleiul de masline sunt ingredientele de baza pentru a obtine cele mai bune masti pentru a avea un ten de invidiat.

Pielea sensibila din jurul ochilor trebuie ingrijita cu mare atentie. Astfel ca trebuie sa aveti grija sa nu folositi decat produse speciale pentru aceasta zona. Mastile se aplica astfel incat aceasta zona sa fie evitata. Poti aplica pe pleoape comprese cu ceai de musetel sau ceai verde. Si rondele de castravete hidrateaza foarte bine aceasta zona delicata.

Ceea ce mai trebuie sa stiti e ca pentru a avea o piele catifelata trebuie sa aveti si un regim de viata sanatos. Asta inseamna ca alimentatia trebuie sa fie bazata pe fructe si legume proaspete, fara grasimi, tutun si alcool, si foarte multe lichide.
Bafta! pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o crema de avocado (piure)si pe urma las-o 10-15 min vei avea o piele fina si catifeata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumperi o masca dl magazin