| AnaMaria113bm a întrebat:

Cum pot elimina punctele negre de pe ten? Ce pot face/folosi

4 răspunsuri:
| Adi88 a răspuns:

Sunt niște plasturi speciali la farmacie, se aplica pe zona respectivă și când tragi plasturele ies și punctele. Sau poți sa le storci după baie ca porii îs deschiși

| Popm a răspuns:

Buna, incearca produsele special concepute pentru asa ceva, de pe https://www.cassiopea.ro/masti

| PUNKO a răspuns:

Creeazati propria rutina, bazata pe tipul tenului in care sa folosesti si abrazive (scrub), ai grija sa contina acid sacilic, el ajuta la exterminarea punctelor negre, eu am un scrub de la Yves Rocher, ieftin si bun, iar ca Alta solutie incearca mastile cu clei, sunt eficiente..ca alimentatie incearca sa elimini fast-foodul daca consumi si prajelile

sper sa te ajute, funda?

| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda a răspuns:

Poți folosi produse de la farmacie sau poți sa te dai pe față cu chestii abrazive cum ar fi zațul de cafea.