| Tanea2003 a întrebat:

Cum pot face ca parul meu sa stea toată ziua drept?
Am primit niște sfaturi ca sa folosesc fixator după ce îl îndrept sau ca sa nu îl port după urechi mult timp...
El e drept moale și strălucitor, nu e pufos sau des ca la alte fete, deci dupa ce îl îndrept, este foarte, foarte drept, apoi se îndoaie pe la jumătate in partea din fata. Ce fac oare fetele care îl au ideal?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti! daca parul tau este ondulat, nu-l poti indrepta decat apeland la intinzatoruld e apr, care-l ususca si arde sua la geluri, creme, fixative care iti afecteaza radacina parului si-ti va cadea masiv dupa aceea.
Iti dau un sfat: nu copia ce fac alte fete, ca nu esti o oaie ori maimuta proasta! Fii tu insati, asa cum doresti, fara sa-ti mutilezi parul, ca sa arati ca altele.

| Denisa0954 a răspuns:

Exact; nu il mai purta dupa urechi