| Dilibache a întrebat:

Cum pot face parul sa creasca mai repede?

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Esenta de mesteaca. Foarte bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste hormonal 1-1.5cm pe luna, in functie de hrana sanatoasa, bogata in vitamine si minerale, care iti da aportul zilnic de hormoni.

Uleiul de ricin, mentionat mai sus de 2 useri, nu ajuta la cresterea parului, ci la intarirea radacinii parului. Sunt multi care vorbesc in necunostinta de cauza, copiind informatie eronata de la unii si altii.

| Dilibache explică (pentru Violleta2022):

Adica mancand sanatos, parul creste mai repede? sau mancand mult?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dilibache):

Mancand sanatos, parul creste sanatos, ca mai repede nu poate creste, decat este normal sa creasca.

| ancaval a răspuns:

Ulei de ricin.

| DeeDee817 a răspuns:

Sa tai puțin din vârfuri, dar foarte puțin, sa îl împletesti cât de des poți sa sa te dai cu ulei de ricin

| Jukosto a răspuns:

Combina aceste uleiuri in urmatoarele proportii, apoi foloseste cate putin pe par dupa spalare, dupa ce il stergi cu prosopul. Incearca sa raspandesti pana la radacini.

Ulei de ricin - 40%
Ulei de migdale - 50%
Ulei de neem - 7%

Ulei esential de Tea Tree - 1.5%
Ulei esential de Cimbru - 1.5%

Atentie la uleiurile esentiale, sa nu se foloseasca fara a fi diluate. Pot provoca arsuri, sau reactii alergice sau similare cu cele alergice.

| Dilibache explică (pentru Jukosto):

Ai incercat si ai sporit cresterea parului?

| AdrianaMariaaa a răspuns:

Pai depinde de fiecare in parte
Unora le creste mai greu altora mai usor, depinde de gena.
Aici sa ai grija mai ales la stres si alimentatie
Si sa nu-ti dai cu tot felul de porcarii prin el ca se deterioreaza