| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac comanda prin posta la Yves Rocher? Dupa ce adaug produse in cos pe siteul lor, nu pot sa aleg la sfarsit metoda de transport, apare doar ca trebuie sa platec suma de 12 lei cheltuielile de expediere si ma indoiesc ca ar costa atat de mult transportul prin posta.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se trimite prin curier, atat costa in tara (cel putin).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar pui întrebarea?
E destul de normal 12 lei, cat vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"YVES ROCHER vă asigura livrarea coletului dumneavoastră prin curier. Coletul dumneavoastră va fi livrat prin curier în termen de 2-4 zile lucrătoare după validarea comenzii*.

*Timpul de livrare a coletului poate varia față de acest interval în funcție de disponibilitatea stocului de produse. În cazul în care nu sunteți disponibil(ă) în ziua respectivă, puteți reprograma livrarea. "

sursa : https://www.yves-rocher.ro/termeni_i_condiii

Nu mai colaboreaza cu Posta Romana, atunci cand comandam eu de la ei ( acum doi ani ) colaborau cu firma Cargus. N-am avut niciodata probleme cu transportul iar pretul transportului este decent. Sunt site-uri care au transportul de 17, 19 sau chiar 25 lei - la unii costa chiar 5 lei transportul.