| Iriiiii a întrebat:

Cum pot sa fac forma pielei de sub unghie sa fie rotunda? ca in poza asta

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:9&biw=1024&bih=488

la mine acea matrice e dreapta si eu vreau sa foe rotunda ca in poza aceea. :(
va roog ajutati-ma!
pa pa!
ps: am incercat sa o imping cu un betisor dar nu mergea.se punea la loc in cateva minute!

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Nu cred ca poti. Nu toti avem unghiile la fel si in plus poza aia e desenata nu e reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps: am incercat sa o imping cu ...trebuie sa tai cu o foarfecuta dupa ca inpingi pieleawinking

| Babyk3yk3y a răspuns:

Mda. cine a spus ca nu poti. POTI! dar e foarte dureros. la mine tot a fost rotunda. dar sa indreptat. pentru ca am avut nenumarate lovituri peste unghii. si pielea. sa impins. si mi s-au facut drepte. ai putea sa incerci sa iti tai dintai unghiile cum s-ar spune (din carne). adica sa fie foarte skurte. si apoi cu un betisor. sa incerci sa iti impingi pielea din parti. ( ca sa ajunga la o forma rotunda) si dupa ce ai impinso. incearca sati tai unghia. in locul cela. unde este impinsa pielea. desigur ca e nevoie de timp si rabdare. va fi dureros. nu neg. si chiar daca nu se primeste sa fie rotund din prima. poti sa continui. si a doua zi... sper ca ti-am fost de folos. Team PuPat!