| cokkooo a întrebat:

Cum pot sa-mi inchid culoarea parului in mod natural? adica cu ceva facut in casa sunt saten deschis si l-as vrea un saten inchis, brunet... dau funda :*

Răspuns Câştigător
| StephyMonster a răspuns:

Sau aici
http://www.elady.ro/......lante.html

Nu ma intereseaza funda, vreau doar sa te ajut :)

8 răspunsuri:
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Sinplu si natural: henna concentrata.

| SandraM a răspuns:

Coaja si frunzele de nuc dau o culoare aramiu inchisa. Cu cit este mai concentrat decoctul, cu atit iese mai inchisa culoarea.

| StephyMonster a răspuns:

Sunt la Yves Rocher niște șampoane care fac reflexii de culoare, pe nuanța ta va fi super. Poți încerca, plus că arată ca parul natural nu așa ca vopseaua!

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Deci uite aici dar nu astepta sa ti se inchida parul raid, el se inchide in timp:
Pe langa toate aceaste avantaje, infuzia asigura si o culoare naturala a parului, in timp ce vopselele nu duc decat la pierderea stralucirii nuantei.

Prepararea: intr-un vas de un litru se fierbe apa (de preferat sa fie un vas inchis la culoare, deoarece frunzele de nuc pateaza) si se adauga aproximativ 100 g de frunze de nuc; ceaiul se aplica pe parul spalat, in loc de clatire. Este necesara repetarea acestui proces de cateva ori, in functie de nuanta parului.

Este important de stiut ca, daca se aplica pe parul blond, acesta se va inchide la culoare, de aceea este recomandat, in principal, persoanelor care au parul inchis la culoare, sau vor sa scape de blond pe cale naturala, fara a mai apela la vopsele.

Cantitatea de frunze de nuc trebuie respectata, in caz contrar exista riscul ca parul si pielea sa se deshidrateze, din cauza substantelor puternice din componenta frunzelor.

| musickid440 a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......ea_parului

Uite aici un site interesant care te-ar putea ajuta.

Funda? :o3

| Stoicescu_Andreea_1995 a răspuns:

Clatirea parului cu infuzie de urzici