| Anxx a întrebat:

Cum pot sa slabesc la fata sad? la corp sunt slabuta insa la fata am "falcute" (sau pometi mai proeminenti ) si nu stiu ce sa mai fac sa scap de aceasta problema. exista exercitii sau ceva pentru asta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ia un sfat:cand vrei sa slabesti nu slabesti acolo unde vrei.asa ca ia-ti usor-usor gandul. dar daca vrei cu insistenta sa ai o piele cat mai ferma, iti recomand masajul facial si cremele bogate in vitamina a si particule de oxigen. tenul tau are nevoie de aer din plin.scoate-l la plimbare!

| QWERTYUIOP_4024 a răspuns:

Pentru inceput fa asa :
Ingrediente: 1 lingura de drojdie proaspata maruntita, 1 lingurita de crema de fata, cateva picaturi de suc de lamaie proaspat stors.

Mod de preparare: se pun ingredientele intr-un castronel de sticla sau portelan si se amesteca bine, pana cand drojdia se dizolva si se obtine o compozitie omogena.

Mod de folosire: se aplica pe fata si gat, bine curatate in prealabil. Se lasa sa actioneze 20 de minute, apoi se spala cu apa calduta. Continutul ridicat de vitamina B, albumina si acizi revitalizeaza pielea in timp record. (Consumul regulat de drojdie proaspata ajuta enorm oamenii nervosi, obositi si stresati.)
daca nu merge metoda asta incearca asa:
pune intr-un vas 500ml de apa, adauga zeama unei lamai, si pune 3 lingurite de faina si 100 g de unt, lasa sa clocoteasca si amesteca bine, fa infuzie cu aburi, iar dupa ce se raceste maseaza fata cu acea compozitie, succes
funda?