| Andrei199114 a întrebat:

Cum pot sa slabesc prin deficit caloric? Cate calorii trebuie sa consum? Am 93 kg si 1.85 inaltime.

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Scade 500-1000 calorii din cat mananci de obicei si vezi de acolo. Cred ca ar trebui sa mananci undeva la 2000-2500 calorii + sport, evident.

| Osneros a răspuns:

-.

Cu cât scazi mai multe sute, cu atât slăbești mai mult, evident.
Nu începe direct cu 1000, că o să simți că mori de foame.

| xzawn17 a răspuns:

Salut! Eu recomand sa nu mananci grasimi cum arfi fastfood sau mancare gatita la tigaie.Iti poti face mancare la cuptor sau seara sa nu mananci asa mult o salata poate si niste fructe si sa bei apa si sa lasi sucurile ca te ingrasa.Un lucru important trebuie sa ai vointa si daca slabesti putine kg nu renunta si asta da dovada ca e bine.O zi frumoasa! Funda?happy

| 223kkk a răspuns:

Bună Andrei, e foarte important sa ai un program în care sa faci sport și sa dormi între orele 10-11 pana la 6-7. Dacă nu respecți orele te somn te poți îngrașa sunt mai multe de zis despre asta dar încerca să vezi și o sa se vadă rezultate într-o săptămână îți garantez