| Andrei199114 a întrebat:

Cum pot scapa de burta si sa slabesc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eliminand carbohidratii si cerealale din mancarea ta zilnica si facand sport.

| Andreeush a răspuns:

Mult sport+ o alimentație echilibrată și sănătoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bea bere in cazul in care ai burta de bere. Nu mai manca grasimi si prajeli. Faci miscare in fiecare zi PE JOS, nu cu masina. Undeva la o juma de ora in sus...Lasa sucurile carbogazoase, apa de la chiuveta si apa plata. Cam astea ar fi, si multa vointa ca sanatatea trebuie mentinuta.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce fel de apă e bine să bem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin deficit caloric si cardio

| Strepix a răspuns:

Cea mai importantă este alimentația. Scade caloriile, zahărul, carbohidrații.
Ultima masă să fie cu minim 3-5 ore înainte să dormi. (Dacă dormi de la 10, ultima dată vei mânca la 6).
Fă sport. Aleargă. Fă sală.
Dacă ești disperat, apelează la un nutritionist.