| chocolate27 a întrebat:

Cum pot scapa de matreata? Vreau sa imi spuneti din experiente personale, nu dati copy/paste de pe "goagal" ca de acolo pot afla si eulaughing

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Acidul acetilsalicilic continut in aspirina este unul din principiile active ale sampoanelor anti-matreata. Acesta este un agent keratolitic, care ajuta matreata sa se detaseze si calmeaza mancarimile. Inarmeaza-te cu 100 mg aspirina si dizolv-o intr-o jumatate de pahar cu apa. O data pe saptamana, dupa ce te-ai spalat si te-ai clatit, aplica aceasta solutie prin tamponare usoara si masaj. Nu clati.

5 răspunsuri:
| Bebelushaaː a răspuns:

Buna happy
O solutie ar fi sa te speli cu un sampon bun. De exemplu: Clear sau Heden Shoulders happy. Daca nu merg, eu iti sugerez sa te duci la farmacie, e o solutie speciala pentru matreata, mi-a zis o ruda dar am uitat cum ii spune sad. Si am auzit ca e foarte buna.
Bafta :*

| nicoleta24 a răspuns:

Eu folosesc un sampon de la farmacie numit petrolé...consider ca e foarte bun. costa cam 13 lei dar depinde si de farmacie

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.si eu am avut probleme si am folosit si folosesc head&shoulders anti matreata cu menthol.pe langa asta am mai citit undeva ca daca masezi putin pielea capului cu zahar si apoi clatesti matreata se duce si parul nu mai este asa gras.insa pentru parul gras ma clatesc dupa ce ma spal cu acest sampon cu ceaide urzica amestecat cu o lingurita de miere de albine si 2 de otet de mere.baftahappy

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Aaa pai te speli cu sampon urzic...este cel mai bun nu ai matreata si nici nu-ti cade patul...la mine a dat rezultate:_)

| Vasy1796 a răspuns:

Pai te speli odata la 2 zile cu nivea pure balance pentru par gras(are eticheta galbena), am avut si eu matreata am incercat head&shoulders anumite produse de farmacie... da samponu asta a fost cel mai bun, incearca-l o luna tot asa la 2 zile il speli si n-ar mai trebui sa ai matreata happy