Întrebare recomandată | AlinaToma a întrebat:

Cum pot scapa de ridurile (nu prea evidente de pe frunte mi-au apurut de la incruntare happy fundita

Răspuns Câştigător
| GeorgianaGeni a răspuns:

Riduri de expresie... spala-ti fata cu apa calduta dupa ce faci asta maseaza-ti fruntea incet cu creme hidratante ( cele antirid nu sunt neaparat bune depinde de ten), e buna chiar si crema pe care deja o folosesti, maseaza-te usor si fa din asta un ritual zilnic dimineata si seara, fi tot timpul constienta de expresivitatea ta ( mi mi se intampla sa staU INCRUNTATA CAND AM SOARELE IN FATA si incerc sa am tot timpul ochelari de soare) si chiar daca pentru multe este dificil incearca sa dormi pe spate (asa e cel mai bine pentru ten)... sper ca te-am ajutat.

| AlinaToma explică (pentru GeorgianaGeni):

Da multumesc ai dreptate depinde de ten..., imi era putin ``frica`` de ten deoarece am incercat sa -mi extonpez un pic cu crema anti rid si am facut o alergia nshi nu cred ca ar trebui sa apara as devreme...

| AlinaToma explică (pentru GeorgianaGeni):

Da faa cu dormitul pe spate cred ca o sa fie un pic mai greu ca nu-s obisnuita dorm pe oparte si...

17 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Inceraca apidermin, il gasesti la farmacie si este foarte bun.

| michelia a răspuns:

Evita pe viitor sa te incrunti ( probabil ca o faci instinctiv deja la orice) si da-te dimineata si seara cu crema, masind usor. Nu dispar, dar se estompeaza.

| AlinaToma explică (pentru michelia):

Msssss

| AlinaToma explică (pentru michelia):

Raspunsul tau a fost super bun dar trebiua sa aleg pe cineva castigator (funda)dar in orice caz o sa le incerc p etoaet fiindca cum am mai spus nu mi se pare normal sa el am de al varsta asta (13)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te încrunţi cu altă parte a corpului. De exemplu, cu creierul, la ăla te asigur că nu se va cunoaşte că e încreţit.

| AlinaToma explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca daca aveam nevoie de pareri tampite ceream altcuiva... daca ti se pare o intrebare irelevanta nu mai raspunde la; ea... taranule

| alexandruth a răspuns:

Crema de fata sigur te va ajuta. happy

| MihaiEddy93 a răspuns:

Cumpara-ti o crema putin grasa din magazin... ceva pentru riduri

| razvi177 a răspuns:

Eu iti spun acum ce stiu de la sora meabatting eyelashes te speli cu apa minerala pe fata o data la 3-4 zilebatting eyelashes si incearca si mierebatting eyelashessi de pernitele de la ochi poti sa scapi cu castravete ii bogat in vitaminebatting eyelashes dar incearca si vitamina A ca ii pentru pielebatting eyelashes

| alevip a răspuns:

Nu mai sta incruntata zambeste mai des inseamna ca esti o persoana posomorata

| nicumusceleanu67 a răspuns:

Crema

| xBelle a răspuns:

Amesteca argila cu apa, si aplica continutul pe fata.E cel mai bun tratament naturist.

| Alpha4 a răspuns:

Date cu ama si sapun si n-o sa mai ai.

| AlinaToma explică (pentru Alpha4):

Ama? cei asta pote apa

| Irena97 a răspuns (pentru AlinaToma):

Dar fraza ta e in klingoniana?