| CityBreak a întrebat:

Cum pot scapa definitiv sau măcar temporar de transpiratia de subrat? Orice haina as purta, fie vara sau iarna, transpir enorm de mult. Am fost la dermatolog, mi-a recomandat roll on uri fără aluminiu dar nu funcționează nimic. Ce pot face? Help pls

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie ca toxinele (și prin transpirație) să iasă din corp; dacă se vor forma și vor rămâne sub piele, vor apărea diferite infecții.
Aluminiul nu este recomandat doar pentru că face rău organismului, dar el nu oprește transpirația. Folosește spray pentru miros, dar nu împotriva transpirației.

| alina2k18 a răspuns:

Odaban folosit o data la 4-5 zile daca esti mai sensibil.
NU mai transpiri DELOC.

| WhiteLife a răspuns:

Deodorantele nu opresc transpiratia, ci doar omoara bacteriile care o produc, deci vei transpira la fel de mult, insa nu va mirosi. Antiperspirantele folosesc substante care blocheaza porii, in felul asta substantele care ar trebui eliminate raman in continuare in corp (ceea ce nu e sanatos deloc), dar nu vei mai transpira. Odaban e unul dintre cele mai puternice, contine ceva saruri de aluminiu care sunt foarte eficiente. Daca il folosesti asa cum scrie pe prospect nu vei avea treaba, insa, pe termen lung, nu cred ca e prea ok. De-asta nu e foarte ok, dar isi face treaba.

| CityBreak explică (pentru WhiteLife):

Îți mulțumesc pentru răspuns. Vreau sa știu însă dacă acest produs îl pot găsii și in farmaciile din străinătate (Italia)

| WhiteLife a răspuns (pentru CityBreak):

Cu drag. Nu stiu daca il gasesti, dar cauta pe site-urile lor de farmacii online. Eu l-am luat de pe:

https://www.odaban.ro/

Eventual daca suni la ei si intrebi daca stiu sa-ti spuna magazine in Italia in care gasesti produsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odaban

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ras, aplică bicarbonat de sodiu și apoi clătește cu multă apă. Pe urmă dă-te cu antiperspirant. În rest, ai grijă la igienă.

| numedeutilizator2 a răspuns:

Folosește bicarbonatul de sodiu. Cauta pe net "bicarbonat de sodiu pentru transpiratie" si fă ce iti spune acolo. Chiar functioneaza.