| ElyK20 a întrebat:

Cum poti imprima imagini pe tricouri? Se pot face si-n casa?

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

VanWilder18 a raspuns cel mai corect. Asta este cea mai sigura metoda de imprimat acasa. Acea foaie de transfer, dupa ce o imprimi, las-o 5 min sa se usuce bine cerneala. De asemenea vezi ca exista doua tipuri de foaie de transfer, pentru textile inchise la culoare si pentru deschise la culoare. Astfel, sa fi sigur ca iti cumperi ce iti trebuie. Aceste tipuri de transferuri facute in casa cu fierul de calcat nu vor avea viata lunga la spalare. Se spala pe dos si manual la max. 30grade. Iti recomandam ca mergi la un centru specializat, e la fel de ieftin, este mai rapid si cu siguranta tine mai mult. Mai da o cautare si pe google, gasesti ceva pagini de net ce ofera aceste servicii la preturi bune.

Spor la imprimat!

http://wallfun.ro
http://www.facebook.com/wallfunro/app_4949752878

12 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Hmm. trebuie sa mergi la "specialisti" dar se poate si in casa. Am vazut la televizor ca exista niste desene speciale [ cu nu stiu ce fel de lipici ] pe care daca le pui peste tricou si dai cu fierul de calcat se imprima pe tricou. Dar nu merge cu o foaie obisnuita, cum a spus Adrian. De fapt e si logic, nu?:))
Uite niste informatii: http://www.price.ro/forum/showthread.php?t=9013

| Bailey a răspuns:

Poti si in casa. Iei un tricou si poza pe care vrei sa o imprimezi. Pui poza pe tricou apoi o acoperi cu o hartie si dai cu fierul de calcat peste. Dupa aceea astepti putin si inlaturi poza. Sper ca te-am ajutat. Funda? :*

| FlorenceVi a răspuns:

Nu, n-ai cum sa-ti imprimezi tricourile acasa.mergi la un studio foto. nu este scump, in functie de imaginea pe care o vrei imprimata. eu, de exemplu, cand mi-am imprimat insignele liceului pe tricou am platit 3 lei pentru 4 litere destul de mari. succes! happy

| cupcake02 a răspuns:

Nu se poate in casa. Cel mai ieftin iesi daca te duci cu tricoul tau si cu imaginea pe un stick la un centru de imprimare. Daca esti din Bucuresti, stiu cateva, daca nu poti sa cauti pe google centre care imprima pe textile.

| totGumã a răspuns:

Da,poti.Mergi sa la undeva sa iti imprime poza pe foaie speciala si ajungi acasa si dai cu fierul de calcat peste poza! si basta

| Khero a răspuns:

Iei o poza, o pui pe tricou, pui o foaie peste ea si dai cu fierul de calcat peste ea(nu il tii mult pentru ca se arde poza). dupa ce s-a racit ridici foaie incet

Răspuns utilizator avertizat
| VanWilder18 a răspuns:

E foarte usor.te duci la diverta si cumperi hartie speciala de transfer termic vi acasa si printezi poza pe hartie cu ajutorul imprimantei( ai grija sa fie cu jet) dupa care pui foaia peste tricou si dai cu fierul de calcat incins la maxim. Tricoul tau trebuie sa fie din bumbac altfel nu rezista la temperatura fierului de calcat. Dupa ce ai imprimat imaginea pe tricou lasa-l putin la aer. Cand il speli ai grija sa fie la temperatura sub 30 grade sau daca se poate de mana pentru ca se ia culorile.succeshappy

Răspuns utilizator avertizat
| eu_9101 a răspuns:

Dar poza trebuie sa fie speciala pentru imprimat sau indiferent ori ce poza?

| eu_9101 a răspuns:

Trebuie o poza de imprimat speciala sau indiferent orice poza?

| ElyK20 explică (pentru eu_9101):

Am inteles ca trebuie un tip de hartie speciala happy.