| Sara2 a întrebat:

Cum poți trece peste un moment de slăbiciune atunci când ești la dietă? Când ai o poftă nebună de ceva interzis

Răspuns Apreciat de Editori
| Apokales a răspuns:

Iti spui ca tu nu mananci niciodata asa ceva si gata. Plus ca trebuie sa apelezi si la niste strategii ca sa nu ajungi in situatia aia. Cum ar fi: un deficit caloric mic; mai multe fibre, si mai multe grasimi pentru satietate; nu uita sa bei apa tot pentru mentinerea satietatii; alimentele acre, amare inhiba pofta de mancare, de dulce (cum ar fi cafeaua) etc.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dormi.

| Invictusman a răspuns:

Nu știu, ca eu nu reușesc.

| Vântulalb a răspuns:

Poti sa iei 5-10 grame din acel ceva. Nu iti va afecta dieta. Dar iti va trece pofta.
In alta ordine de idei, ai grija. Dietele astea dezechilibreaza organismul. "Pofta" inseamna lipsa de ceva in organism.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Iei o gură de apă și îți imaginezi că este o friptură, o prăjitură și uite așa ești sătulă.

Răspuns utilizator avertizat
| peanut003 a răspuns:

De ce tii dieta? dieta nu ar trebui sa existe. poti manca si pizza, poti manca si ciocolata atata timp cat mananci sanatos pe langa ele si esti intr-un deficit caloric(daca vrei sa slabesti)