| Silviu_Munteanu_1995 a întrebat:

Cum recunosc o cămașă burberry originală dacă nu am eticheta de produs după ce mă ghidez? Dau Fundă! happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu are eticheta, evident nu este originala!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu crez ca lipsa etichetei e un prim indiciu ca nu e originala?

| johnnny123 a răspuns:

Prețul ar trebui să fie un indiciu. Cămășile Burberry încep de pe la 200 € și ajung până pe la 550€. Deci dacă încearcă cineva să-ți vândă una cu 100 de lei, aproape sigur este fake.

Evident, mai contează și cine este vânzătorul. Una este să o cumperi de pe www.mrporter.com, unde sunt 100% originale, și alta este să o cumperi de la cineva de pe olx sau de la vreunul care le vinde pe stradă.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu are eticheta, cel mai probabil nu este originala.

Insa te poti uita la alte detalii, precum cusaturile, materialul, nasturii etc. Cusatura trebuie sa fie dreapta, frumoasa fara ate care atarna, nasturii sa fie bine cusuti, materialul sa fie bumbac (cel mai probabil), mai de calitate, ceea ce inseamna ca nu trebuie sa fie extrem de subtire, sa nu aiba defecte de fabricatie etc. In general, trebuie sa te uiti la detalii. De asemnea, te poti uita pe site-ul celor de la Burberry pentru a vedea daca este in colectia respectiva sau daca este asemanatoare colectiei respective.

| MariaLarissa a răspuns:

Daca nu are eticheta nu este cea originala, Incearca sa cauti pe net, dar sa aiba si eticheta cand iti vine comanda.