| smileu a întrebat:

Cum sa am o igiena orala perfecta? FUUNDAA

Răspuns Câştigător
| bibi2011 a răspuns:

In primul rand, spalatul pe dinti este mai mult decat necesar, este obligatoriu! spala-te de 3 ori pe zi ( dupa fiecare masa ), iar daca la pranz esti la scoala sau nu esti acasa, dupa ce mananci ( daca e cazul) ia-ti un tic tac, sau o guma de mestecat. Dimineata si seara dupa ce te speli pe dinti te poti curata cu ata dentara itnre dinti ( ia resturile lasate printre dinti si are si un gust mentolat ) si apoi te poti clati cu apa de gura. Este foarte buna si igienica. Neaparat sa ai permanent in geanta un pachet de guma sau bomboane mentolate pe care sa le iei dupa ce mananci ceva. Sper ca te-am ajutat si multa bafta! :*

2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi spală-te pe dinţi de 2-3 ori pe zi, nu uita că periajul trebuie să dureze cel puţin 3 min.
http://bucataria.realitatea.net/......a-dintilor

Pa,pa!

| Skiipper a răspuns:

Spala-te pe dinti dupa fiecare masa si foloseste paste de dinti colgate white max one.o sa dea rezultate happy