| DanattyBirou a întrebat:

Cum sa am tenul perfect...,fara cosuri, fara pistrui,sa am buze mai mari,fara puncte negre,etc?
Cine ma ajuta are funda, cei care nu vor nici sa nu mai puna com
Nu vreau sa dati copy'paste de pe cv site'uri, vreau metode pe care le-ati încercat si au funcționat
❤❤

6 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Multa lume imi admira buzele deoarece par artificiale, dar de fapt sunt ingrijite. Tenul meu este curat, cu putini pistrui, dar curat.
Ten :
•Aplica cafeaua care a ramas pe fundul cestii pe fata si lasa-o 10 minute. Dupa asta, clateste si aplica zeama de lamaie.

| DaCumSaNu a răspuns:

Du-te la salon si fa multe tratamente, poti scoate si pistruii. Buze mai mari? Botox draga, crezi ca exista vreo reteta minune care iti mareste buzele? Nu, nu exista. Acele metode cu folosirea a ceva asemanator dureaza cateva ore, sau chiar nici alea. Puncte negre si cosuri? Fa sport si mananca sanatos. Acum termenul de mancare sanatoasa...asta inseamna fara dulciuri, asta include si patiseria, mai sunt destepte care cinsidera patiseria mancare sanatoasa; fara zahar, adica nu iti faci un ceai si pui kilogramul de zahar in el; fara prajeli, adica nu ii faci la fripturica o baita in uleiul din tigaie, o faci la cuptor, pe gratar/grill; fara sucuri, doar naturale, acum ce inseamna naturale...storci tu fructele acasa, nu cumperi de la supermarket cu 50 de grame de zahar. Cam asta e solutia care rezolva multe, si daca-i mai face si niste sport, crede-ma, o sa te bucuri de o imagine cu mult imbunatatita din multe puncte de vedere, printre care si tenul tau. Apropo, o alimentatie sanatoasa si sport nu e de ajuns, conteaza si moderatia, daca mananci 4 banane, 3-4 mere, vreun "kil" de friptura si mai stiu eu ce intr-o zi atunci hai salut si ziua bună! Dar desigur, o solutie se rezuma doar la bani. Ai bani? Du-te la tratamente.

| AndCat26 a răspuns:

De ce vrei buze mai.mari,si nu te lasi asa cum te.a dat Dumnezeu? De ce vrei schimbari la tine? Fiecare este frumos in felul lui. Daca esti la varsta adolescentei,nu exista un tratament minune care sa te scape de cosuri,deoarece asta e varsta. Cand te vei mai maturiza,iti vor mai disparea din cosuri. Vorbesc din propria experienta. Cand eram mica,aveam multe cosuri,dar cu timpul au inceput sa-mi dispara. Imi dadeam cu tot felul de solutii pe fata,dar degeaba, de la o zi la altatine aparea alt cos. Si un remediu bun ar fi evitarea pe cat posibil de a le zgandari, de a le stoarce. Asta iti face rau, aducand la aparitia mai multor cosuri. Foloseste o crema hidratanta, spala.te doar cu apa pe fata, fara sapun.

| aj3k16lm a răspuns:

Indepartarea pistruiilor se poate efectua doar chirurgical, din cate imi aduc eu aminte. Pentru buze mai mari, de asemenea, desi exista activitati ce pot lucra buzele. Eu spre exemplu, am cantat la tuba, si a avut un efect destul de favorabil (din pacate, sunt barbat). laughing Fara cosuri/puncte negre, e destul de greu de realizat. Va trebui sa urmezi un regim strict de igiena, si sa folosesti intotdeauna creme/masti de fata pentru a estompa aparitia acestora. Nu iti pot recomanda unele neaparat, deoarece sunt foarte multe care au efect promitator, si se folosesc in functie de necesitate si motivul aparitiei problemelor respective. Cosuri? Sa spunem, tenul prea gras. Puncte negre? Pubertatea. Etc-etc, totul actioneaza pe baza unor factori specifici. happy Daca vrei ajutor precis, incearca sa consulti un medic dermatolog.

| AdryFlorea a răspuns:

Eu pentru coșuri am cumpărat un săpun special anti acnee și mă dau de două ori pe zi. Pentru pistrui... Eu am pistrui, și nu vreau să dispară, dar există creme și un fel de lapte cu care poți să te dai să dispară. Tenul perfect? Nimeni nu are tenul perfect. Sunt imperfecțiuni naturale, care sunt foarte normale. Buze mai mari? Așa te-ai născut cu buzele tale, dar dacă vrei să îți faci operație pentru mărirea buzelor, eu zic să nu. Îți injectează niște ceva chestii sub buzele tale, care după arată mult mai urât.

| Silviaemma a răspuns:

Incerci sa iti faci cat mai multe măşti pentru ten. Si nie mi se intampla sa am multe cosuri care nu se vad dar se simt! Sunt foarte enervante. Poti incerca cu creme de la River sau uleiuri. Daca folosesti machiaje incearca o zi sa nu le folosesti....ai sa te dai cu ce ti am propus mai sus! Sper ca am fost de ajutor! Succes