| Cosmina361 a întrebat:

Cum sa cureți o perie de par rotunda?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Mereu am introdus lama de la foarfeca la "radacina" periei si am taiat pe lung, apoi tot cu ajutorul foarfecei am scos parul. Apoi am spalat in apa calda si sapun lichid pana am eliminat orice fir de par de pe peria rotunda.

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Folosește un pieptăn cu dinții deși sau o scobitoarea ca să cureți firele de păr rămase în perie, apoi pune peria într-un vas cu apă fierbinte și câteva picături de șampon, să se înmoaie bine depunerile de grăsime. După aproximativ o jumătate de oră, curăță peria de păr cu o periuță de dinți tare și nefolosită.

| Sekim a răspuns:

Cu un piaptan