| Mamamia92mamamia a întrebat:

Cum sa fac ca sa-mi creasca sani mai repede? Fara nicio crema. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Krosa a răspuns:

Multe dintre noi suntem adesea nemultumite de anumite parti ale corpului nostru: de talie, de picioare, de sani, solduri etc. Intre acestea, problema sanilor mici face ca multe femei sa fie complexate, apeland la diferite modalitati de marire a acestora, mai mult sau mai putin riscante, de la chirurgia estetica pana la tratamentele naturale.
Pentru cele care isi doresc sani mai mari in mod natural, pot incerca una sau mai multe dintre metodele naturale indicate in cele ce urmeaza, tinand insa cont de faptul ca reusita lor depinde de fiecare organism in parte.
Uleiul pentru masaj – se spune ca masajul cu ulei din anumite plante ajuta la cresterea sanilor dar si la recapatarea fermitatii acestora.
Poti folosi uleiul de germeni de grau sau ulei de marar; zilnic, timp de 3 saptamani, maseaza sanii cu acest ulei timp de 10 minute, de 2-3 ori pe zi. La inceput pot aparea dureri usoare ale sanilor – este un fenomen intalnit frecvent la majoritatea metodelor de crestere a acestora, insa durerile vor disparea dupa cateva zile de "tratament".
Plantele cu stimulare hormonala – printre acestea se numara mararul (semintele si tinctura de marar), radacina de lemn dulce, florile de busuioc, semintele de anason, semintele de schinduf.
Tinctura de marar o poti cumpara direct din magazinele naturiste sau o poti prepara singura acasa, astfel: amesteca intr-un borcan 20 linguri de seminte de marar cu 0. 5 litri alcool de 70 grade. Se lasa la macerat 8 zile dupa care se strecoara continutul. Se ia cate o lingurita de tinctura diluata in 100 ml apa, de 3 ori pe zi, cu aproximativ 15 minute inainte de mesele principale.
Tratamentul se urmeaza 3 saptamani, se face pauza o saptamana apoi se repeta. Rezultatele ar trebui sa apara in aproximativ 2 luni. Daca observi reactii adverse, este indicat sa intrerupi imediat tratamentul.
Sanii pot creste in volum cu pana la 30% prin administrarea de infuzie combinata de schinduf, in care se adauga tinctura de marar (1 lingurita de tinctura la o cana de infuzie), cate trei doze pe zi. Ambele plante actioneaza rapid, intr-un interval de timp de ordinul saptamanilor, avand o actiune similara hormonilor feminini (estrogeni). Pentru mentinerea efectelor este necesara o cura de 21 de zile, reluata la doua saptamani.
Infuzia combinata de schinduf se prepara astfel: 1-2 lingurite de pulbere de seminte de schinduf se lasa la inmuiat intr-o jumatate de cana de apa, de seara pana dimineata, dupa care se filtreaza; maceratul se pune deoparte, iar pulberea ramasa se opareste cu o jumatate de cana de apa fierbinte, dupa care se lasa la racit 20 minute. Se strecoara si se combina cele doua extracte.
Se spune ca si unele alimente ajuta, de asemenea, la cresterea si marirea sanilor.
Intre acestea, alimentele de provenienta lacto-vegetariana, care contin antioxidanti: fructe si legume proaspete, peste, nuci prajite, frunze de telina, seminte de floarea-soarelui si alune neprajite, marar, cereale integrale, germeni de grau si ulei de germeni de grau, uleiul de masline si germenii de soia. In plus, prin continutul bogat in antioxidanti, acestea protejeaza impotriva cancerului mamar.

Funda?

14 răspunsuri:
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Mananca mult peste(contine nutritivii pt.cresterea sanilor)

| Krosa a răspuns:

Trebuie sa folosesti creme uleiuri iti cresc mai repede dar daca vrei mananci mult peste.

| Flydream a răspuns:

Vii la mine, si-i crestem impreuna.Cu o crema din galbenele muratebig grin

| PDI a răspuns:

Fa mult sex de 3-4 ori pe zismughai la me ca si asa am varicela si trebuie sa stau toata ziua in casalaughingrolling on the floor

| rexxx a răspuns:

Dai un beep mamei natura

| Magnifico a răspuns (pentru rexxx):

laughing Ai talent neseara laughing Ai dat cateva raspunsuri belea.Esti bun de "Romanii au talent"! laughing

| Beautifullady189 a răspuns:

Poti sa faci asa simplu:
un fir de patrunjel pe zi si in mai putin de o luna vei vedea rezultate...chiar merge..sau:
i fiecare dimineata iti dai de vroe 2-3 ori cu apa rece si intr-o saptama vezi rezultate

| AMihai a răspuns:

Sex... sporeşte secreţia de estrogenhappy

| Copilasu19 a răspuns:

Simplu! Du-te pe un site porno pentru fete!rolling on the floor.

| Alexiika a răspuns:

Crede-ma ca nu se poate, doar daca iti pui silicoane, dar trebuie sa-ti asumi o gramada de riscuri.Trebuie sa mai treaca timp pana te vei mai dezvolta si ai sa vezi ca aceasta problema se va rezolva cu siguranta!

| RoxanaElena12345 a răspuns:

Trebuie sa astepti sa iti creasca.

| alexandrafrumy a răspuns:

Pai eu cred ca rabdarea e cel mai bun mod adica nici eu nu am avut sani dar acum ii am gigantici trebuie sa astepti pana cand mama natura isi face treaba